Bez kategorii

Klub „Szczak” wraca po modernizacji

Wielkimi krokami zbliża się nowe otwarcie budynku przy ul. Górnośląskiej 1 na Górze Piasku. Po jego gruntownej modernizacji, już 9 stycznia powrócą tutaj działające wcześniej instytucje: Filia Biblioteki Publicznej oraz Klub Miejskiego Centrum Kultury i Sportu „Szczak”.

Do najważniejszych prac remontowych należało wzmocnienie stropu w pomieszczeniach zajmowanych przez bibliotekę. Oprócz tego w budynku między innymi przebudowano klatki schodowe i węzły sanitarne oraz pomieszczenia klubu „Szczak” i biblioteki. Została wymieniona stolarka okienna i drzwiowa, wykonana brakująca wentylacja budynku, remont pomieszczeń zaplecza kuchennego, remont instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej oraz centralnego ogrzewania. Remont rozpoczął się w maju i zakończył w sierpniu bieżącego roku.

Biblioteka: Otwarcie Filii Góra Piasku
Wszystkich dotychczasowych Czytelników oraz tych, którzy dopiero dołączą, serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Filii Góra Piasku, która, po trzyletniej przerwie, wznowi swoją działalność. Uroczyste otwarcie będzie miało miejsce 9 stycznia 2017 r. Z tej okazji zostały przygotowane liczne atrakcje, takie jak: wystawy, konkursy, zabawy dla najmłodszych, wspólne założenie Księgi, do której goście będą mogli wpisywać swoje życzenia. Wśród osób, które odwiedzą i wypożyczą w tym dniu książkę, rozlosowane zostaną nagrody w postaci lektury na zimowe wieczory.

Klub „Szczak”
Decyzja o przeniesieniu działań kulturalnych realizowanych w Klubie „Szczak” do Domu Kultury w Szczakowej podjęta ze względów bezpieczeństwa na początku 2013 roku, dobiega końca. Od 10 stycznia 2017 roku klub przygotował regularną ofertę zajęć dla dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Góry Piasku.
Oficjalne, uroczyste otwarcie klubu odbędzie się 9 stycznia o godzinie 17.00. Klub wraca z działalnością wypracowaną przez wiele osób, a nawet pokoleń. Wracają tu harcerze, seniorzy oraz zespół śpiewaczy „Szczakowianki”. W klubie uruchomiona zostanie pracownia ceramiki, będą również zorganizowane systematycznie zajęcia plastyczne oraz pomoc w nauce. „Szczak” powróci też do współpracy z filią MBP Góra Piasku.
Klub został wyposażony w nowe meble, sprzęt, stanowiska komputerowe, gry planszowe oraz pracownię ceramiki. Prowadzone będą zajęcia z tańca nowoczesnego, areobiku oraz fitness. W budynku znajduje się również duża  sala klubowa, w której odbywać się będą różnego typu uroczystości, wydarzenia kulturalne i rekreacyjne. Zaplecze kuchenne, które klub posiada, służyć będzie przede wszystkim do organizowania poczęstunku na różne święta i wydarzenia okolicznościowe.
W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi zostanie przygotowana akcja zima w mieście, podczas której oprócz różnych ciekawych zajęć, zaplanowana została wycieczka dla dzieci. Podczas ferii klub będzie otwarty: w poniedziałek od godziny 13.00 do godziny 19.00, od wtorku do piątku od 10.00 do 16.00.
Źródło: jaworzno.pl

Najnowsze

To Top