Bez kategorii

Kronika policyjna

Portal „OLX” powstał w zamyśle jako platforma sprzedaży lokalnej – w celu kontaktowania sprzedających i kupujących z tych samych lub sąsiednich miejscowości. Miał funkcjonować jak tablica ogłoszeń (wszak jego pierwotna nazwa brzmiała „Tablica”), a do transakcji miało dochodzić już w kontakcie bezpośrednim. „OLX” przekształciło się jednak niepostrzeżenie w platformę handlową podobną nieco do „Allegro”, ale… mniej bezpieczną. Ilość oszustw dokonywanych za jego pośrednictwem wzrasta, czego dowodem doniesienia policyjne oraz powstawanie na facebooku grup ostrzegających przed oszustwami w rodzaju np. „Oszuści z OLX”, czy „OLX oszuści”. Ostrzegamy przed wszelkimi „okazjami” oferowanymi przez nieuczciwych użytkowników portalu.

Poniedziałek, 26 grudnia
40-letni mieszkaniec Krakowa poinformował, iż nieznany sprawca celowo uszkodził zaparkowany przy ulicy Urzędniczej samochód hyundai. Sprawca ostrym narzędziem przeciął dwie opony pojazdu. Właściciel samochodu straty oszacował na 800 złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 27 grudnia
23-letnia mieszkanka Jaworzna zawiadomiła, że w trakcie podróży pociągiem relacji Zielona Góra – Katowice, nieznany sprawca skradł jej telefon komórkowy marki Apple iPhone 5S wartości 1.500 złotych.

57-letni jaworznianin zgłosił, że na portalu internetowym „www.olx.pl” podczas zakupu telefonu komórkowego marki Samsung S5, został oszukany przez osobę podającą się za Bartosza K. zamieszkałego w Ostrowcu. Pokrzywdzony wpłacił na wskazane przez sprzedawcę konto 220 złotych, jednak zakupionego telefonu nie otrzymał.
Podobne oszustwo zgłosił 19-letni mieszkaniec Jaworzna, który za pośrednictwem tego samego portalu dokonał wpłaty 800 złotych za wynajem domku w Białce Tatrzańskiej. Po dokonaniu wpłaty z portalu wycofane zostało ogłoszenie i kontakt z wynajmującym się urwał.
Sprawą zajęła się policja.

Środa, 28 grudnia
Po południu policjanci zatrzymali pijanego 40-letniego jaworznianina, który w trakcie interwencji słownie znieważył funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Czwartek, 29 grudnia
Kilka minut po godzinie 17.00 na ulicy Celników patrol policji zatrzymał 58-letniego mężczyznę, który w stanie nietrzeźwym kierował samochodem ford i spowodował kolizję drogową z innym samochodem.
Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy forda wykazało 2,3 promila alkoholu w organizmie.

41-letnia kobieta zawiadomiła, iż jej 41-letni mąż od około czerwca 2015 roku znęca się nad nią psychicznie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowy jaworznickiej komendy policji.

Sobota, 31 grudnia
Wieczorem zgłoszone zostało włamanie do mieszkania przy ulicy Towarowej. Nieznany sprawca wyłamał drzwi balkonowe mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego i po dostaniu się do środka skradł złotą biżuterię, sprzęt RTV oraz pieniądze. Straty w tym przypadku zostały oszacowane na 25 tys. złotych. Sprawę bada Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Niedziela, 1 stycznia (Nowy Rok)
34-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, że nieznany sprawca przy pomocy ostrego narzędzia dokonał porysowania powłoki lakierniczej zaparkowanego samochodu marki Volvo S60. Powstałe straty zostały określone na 15 tys. złotych.

Najnowsze

To Top