Bez kategorii

Po śnieżycach, silne mrozy!

Od wczoraj (3 stycznia) nękają nas ciągłe opady śniegu oraz porywisty wiatr. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, w Jaworznie nie doszło do poważniejszych incydentów – awarii czy wypadków. Czeka nas kolejna noc śnieżyc.

– We wtorek ogłosiliśmy ostrzeżenie meteorologiczne w związku z groźbą śnieżyc i porywistego wiatru. Wszystkie służby ratownicze są w pełnej gotowości. W ciągu minionej doby nie doszło do niebezpiecznych zdarzeń i zastępy straży pożarnej nie interweniowały – informuje Bartosz Nowak, Kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa Publicznego w UM.
Na obszarze województwa śląskiego około 2,5 tys. mieszkańców pozostaje bez prądu wskutek awarii sieci energetycznych. Ta sytuacja dotyczy m.in. części mieszkańców Mysłowic i Będzina. – Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Jaworznie nie otrzymało zgłoszeń o podobnego typu zdarzeniach na terenie naszego miasta – zastrzega Bartosz Nowak.
Od wczoraj panuje trudna sytuacja na drogach, ale okazuje się, że jaworzniccy kierowcy zwiększyli swą czujność za kierownicą. – Rzeczywiście ciągłe opady śniegu powodowały, że na nawierzchniach zalegał świeży śnieg lub błoto pośniegowe. To bardzo trudne warunki dla kierowców, gdyż każdy zbyt gwałtowny manewr może powodować niekontrolowany poślizg – przyznaje kom. Tomasz Obarski, rzecznik jaworznickiej Policji. – Warto jednak zaznaczyć, iż od wtorkowego poranka aż do chwili obecnej [środa, godz. 13.00 – dop. red.], czyli w okresie ponad doby, odnotowaliśmy na terenie Jaworzna jedynie 4 kolizje drogowe. W zdarzeniach tych nikt nie został poszkodowany.
Trudne warunki czekają nas jeszcze przez całe popołudnie oraz nadchodzącą noc. Według prognoz pogody opady śniegu będą się nadal utrzymywać i towarzyszyć im będzie dosyć silny wiatr. Poprawy pogody można się spodziewać w czwartek wraz z gwałtownym wzrostem ciśnienia atmosferycznego (do 1030 hPa). Jednocześnie dotrze do nas chłodny front, a temperatura w nocy z czwartku na piątek może spaść nawet do -15 st. C (temperatura odczuwana nawet -22 st. C).

Najnowsze

To Top