Bez kategorii

Dariusz Starzycki rozpoczął rok od podzielenia się opłatkiem

W czwartkowy wieczór – 5 stycznia – poseł Dariusz Starzycki spotkał się z samorządowcami oraz jaworznickimi sympatykami przy tradycyjnym opłatku. Na spotkaniu opłatkowym nie zabrakło pozostałych parlamentarzystów PiS z okręgu, przedstawicieli władz Jaworzna oraz Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda.

Gospodarzami czwartkowego spotkania opłatkowego był Poseł na Sejm RP Dariusz Starzycki oraz Radna Sejmiku Wojewódzkiego Maria Materla. Kilkadziesiąt osób przybyło do Restauracji Dworek, aby podzielić się opłatkiem i złożyć sobie nawzajem życzenia na nadchodzący rok. Wśród nich znaleźli się między innymi parlamentarzyści PiS z naszego okręgu wyborczego, koalicyjni radni jaworznickiej Rady Miejskiej, Prezydent Paweł Silbert wraz z zastępcami, prezesi miejskich spółek, przedstawiciele „Solidarności”, a także grono jaworznickich członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Nie zabrakło przedstawiciela największego pracodawcy na terenie naszego miasta – był nim Jarosław Broda, wiceprezes TAURON Polska Energia. Do Jaworzna dotarł także Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed.
– Za nami dobry rok dla Polski, a przede wszystkim dla Polaków. W jeden rok rządów zrobiliśmy więcej dla obywateli, a szczególnie dla polskich rodzin, niż poprzednia ekipa przez osiem lat. Wdrożyliśmy „Program 500+”, obniżyliśmy wiek emerytalny, podwyższyliśmy minimalne stawki wynagrodzeń za pracę, wprowadziliśmy pakiet darmowych leków dla seniorów, rozpoczęliśmy Program „Mieszkanie+” – przypominał poseł Starzycki. – Przed nami kolejne zmiany w edukacji, służbie zdrowia, a przede wszystkim zmiany, które wzmocnią polską gospodarkę i zapewnią Polakom stabilne i dobrze płatne miejsca pracy. Wszystkie nasze działania wyrastają z jednego, podstawowego założenia – struktury państwa mają służyć obywatelowi, a nie odwrotnie. Budujemy Polskę sprawiedliwą, Polskę równych szans, Polskę dla obywateli. Musimy wyrwać nasz kraj z pułapki średniego dochodu, ponieważ miarą bogactwa państwa jest dobrobyt jego obywateli. I tego życzę wszystkim nam.
– Miałem ten przywilej, że właśnie ministerstwo, w którym sprawuję funkcję Sekretarza Stanu przygotowało i wprowadzało w życie „Program 500+” – mówił wiceminister Stanisław Szwed. – Olbrzymie nakłady pracy, które w niego włożyliśmy zaprocentowały tym, że wdrożenie tego największego ogólnopolskiego programu prorodzinnego przebiegło niezwykle sprawnie. W tym miejscu gorące podziękowania należą się samorządowcom, którzy z nami współdziałali. Jaworzno może stanowić znakomity przykład doskonałej organizacji i doskonałej współpracy na linii rząd – samorząd.
Prezydent Paweł Silbert pozwolił sobie na nieco bardziej osobistą refleksję. – Kiedy mój najbliższy współpracownik – Dariusz Starzycki – został wybrany posłem z naszego okręgu, odczuwałem pewne obawy. Wcześniej w okresie pełnienia funkcji prezydenta już dwóch mych współpracowników trafiło do parlamentu. Bałem się, że „wielka polityka” podziała na Dariusza Starzyckiego podobnie, jak podziałała na nich – dzielił się swymi spostrzeżeniami prezydent Silbert. – Na szczęście tak się nie stało. Wciąż regularnie spotykamy się z posłem Starzyckim, dyskutujemy także w ramach powołanej przez niego w Jaworznie Społecznej Rady Konsultacyjno-Doradczej. Rozmawiamy o zagadnieniach ważnych z punktu widzenia naszego miasta i jego mieszkańców, a w rezultacie Pan Poseł skutecznie interweniuje w tych sprawach na szczeblu centralnym. Dzięki Dariuszowi Starzyckiemu głos jaworznian rzeczywiście jest słyszalny w Warszawie, w kręgach parlamentarnych i rządowych.
Błogosławieństwa zgromadzonym udzielił ks. prałat Eugeniusz Cebulski. – Wraz z błogosławieństwem i życzeniami pragnę przekazać wam wszystkim dwa przesłania na nowy rok. Pierwszym jest porzekadło naszych praojców, brzmiące: „Bez Boga ani do proga”. Pamiętajcie, abyście wszelkie swe przedsięwzięcia, każdą obraną drogę planowali z Bogiem. Drugim jest credo św. Brata Alberta Chmielowskiego: „Bądź dobry jak chleb” – kończył tymi słowami ks. Eugeniusz Cebulski.
Po poświęceniu opłatków, zgromadzeni na spotkaniu u posła Dariusza Starzyckiego składali sobie wzajemnie już bardziej prywatne życzenia, po czym przyszła pora na poczęstunek i rozmowy prowadzone wciąż jeszcze w świątecznej atmosferze. To już kolejny pracowity rok, który poseł Starzycki rozpoczyna od tradycji dzielenia się opłatkiem z gronem przyjaciół i sympatyków.

Najnowsze

To Top