Bez kategorii

Kronika policyjna

Określenie „czarne złoto” na węgiel kamienny przestaje wydawać się przesadne w takie dni, jakich doświadczyliśmy niedawno – z siarczystym mrozem. Tym bardziej obrzydliwe wydaje się przestępstwo, którego dopuściło się dwóch młodych mężczyzn przy ul. Przemysłowej. Usiłowali oni pozbawić opału na zimę 75-lenią jaworzniankę. Porównajmy ceny węgla z przeciętnymi stawkami emerytury i zastanówmy się, jak długo seniorka musiała oszczędzać, żeby kupić węgiel, na którego kradzieży złapała ich Policja.

Poniedziałek, 2 stycznia
W godzinach przedpołudniowych policjanci ruchu drogowego obsługiwali kolizję drogową, do której doszło na ulicy Wojska Polskiego. W trakcie czynności mundurowi ustalili, iż jeden z uczestniczących w zdarzeniu pojazdów jest poszukiwany przez policję w Olkuszu. W policyjnej bazie danych okazało się, że Audi Q3 jest przywłaszczony na szkodę PKO Leasing S.A. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Ponadto kierujący samochodem audi 33-letni mężczyzna został ukarany 350 zł mandatem.

Wtorek, 3 stycznia
Po południu na ulicy Północnej policjanci kryminalni zatrzymali 29-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie amfetaminę. Mężczyzna trafił na komendę, a narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

52-letnia kobieta poinformowała, iż w jednym z klubów fitness na terenie Jaworzna doszło do włamania do szafek ubraniowych znajdujących się w szatni damskiej. Nieznany sprawca po wyważeniu drzwiczek skradł dokumenty i pieniądze. Sprawę wyjaśnia Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Środa, 4 stycznia
W godzinach popołudniowych zgłoszone zostało włamanie do altanki działkowej przy ulicy Langego. 71-letni jaworznianin poinformował przybyłych na miejsce policjantów, iż nieznany sprawca wybił szybę w oknie domku i wszedł do środka. Policjanci ustalili, iż włamywacz nic nie ukradł.

Czwartek, 5 stycznia
Wieczorem policjanci prewencji zatrzymali 30-letniego jaworznianina, który w swoim mieszkaniu przy ulicy Kolejarzy nakłaniał do spożywania alkoholu 16-letnią dziewczynę. O zdarzeniu policję poinformowała matka dziewczyny. Pijany i agresywny sprawca trafił do Izby Wytrzeźwień. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Piątek, 6 styczeń
Nieznany sprawca na terenie jednej z placówek szkolnych na Osiedlu Stałym skradł z kieszeni kurtki pozostawionej w szatni telefon komórkowy marki Huawei P8 wartości 800 złotych. Sprawę wyjaśnia jaworznicka „dochodzeniówka”.

Wieczorem na ulicy Przemysłowej policjanci Pogotowia 997 zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mieszkańców Jaworzna w wieku 29 i 30 lat, którzy włamali się do piwnicy 75-letniej kobiety i skradli węgiel. Straty w toku ustalania.

Sobota, 7 stycznia
Kilka minut po południu w jednym ze sklepów przy ulicy Matejki dał o sobie znać kieszonkowiec. Nieznany sprawca ostrym narzędziem rozciął reklamówkę 54-letniego mężczyzny i skradł mu portfel z dokumentami i pieniędzmi. Pokrzywdzony straty oszacował na ponad 700 złotych.

Parol policji zatrzymał 23-letniego jaworznianina, który w jednym z lokali gastronomicznych w centrum miasta, kopnął 25-letniego mężczyznę. Pokrzywdzony z obrażeniami nogi trafił do szpitala, a napastnik do komendy Policji.

Niedziela, 8 stycznia
W godzinach popołudniowych na ulicy Szczakowskiej policjanci drogówki zatrzymali 40-letniego jaworznianina, który w stanie nietrzeźwym (blisko 3 promile) kierując samochodem mercedes, najechał na stojący pojazd MPWiK. Do kolizji drogowej doszło w trakcie usuwania awarii przez pracowników „wodociągów”.

Najnowsze

To Top