Bez kategorii

Kronika policyjna

Policjanci zatrzymali w Ciężkowicach śnieżnych (śmiesznych?) cyklistów. Używanie roweru w zimie, choć może wydawać się nieco… ekstrawaganckie, samo w sobie nie jest wykroczeniem. Policyjna kontrola wykazała jednak, iż miłośnicy zimowych przejażdżek rowerowych użyli wcześniej wysokoprocentowego „odmrażacza”, prawdopodobnie po to, by dolny element korpusu nie przymarzł im do siodełek. Problem w tym, że zastosowali go nie zewnętrznie, ale wewnętrznie, co już podpada pod paragraf.
A zupełnie na marginesie – zastanawia nas, czy po zbudowaniu Velostrady od Osiedla Stałego przez Podłęże, Centrum, Jeziorki aż do Ciężkowic zastaniemy na niej oznakowane, rowerowe patrole policji? Rowery typu „cruiser” obwieszone policyjnym sprzętem, z zestawem „kogutów” zasilanych dynamem?

Poniedziałek, 30 stycznia
Nieznany sprawca włamał się do jednego z mieszkań przy ulicy Północnej i skradł 50″ telewizor marki LG oraz dwa telefony komórkowe Samsung. O włamaniu powiadomiła policję 34-letnia kobieta, która straty oszacowała na 1.400 złotych.

W godzinach południowych policjanci zostali wezwani na teren ogrodów działkowych przy ulicy Langego, gdzie do jednej z altanek miało miejsce włamanie. Jak się okazało, najprawdopodobniej w nocy nieznany sprawca wybił szybę w oknie domku działkowego i po wejściu do środka skradł sprzęt RTV oraz narzędzia. 56-letni właściciel ogródka sumę strat określił na blisko 1.500 złotych.

36-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, iż nieznany sprawca skradł z parkingu przed blokiem przy ulicy Wilczej samochód marki VW Tiguan wartości 50 tys. złotych. Skradziony samochód był koloru srebrnego, a wyprodukowany został w 2009 roku. Sprawę bada Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Wtorek, 31 stycznia
Wieczorem dokonano włamania do mieszkania znajdującego się na parterze przy ulicy Wilczej. Nieznany sprawca, wykorzystując nieobecność domowników wyważył drzwi balkonowe po czym wszedł do środka i skradł złotą biżuterię, zegarek męski marki Diesel, aparat fotograficzny Sony oraz pieniądze. Suma strat w tym przypadku została oszacowana na ponad 2 tys. złotych.

W nocy na ulicy Wąskiej patrol drogówki zatrzymał 25-letniego jaworznianina, który po tzw. „kieliszku” kierował samochodem opel. Badanie alkomatem wskazało kierowcy 0,79 promila alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie kontroli policjanci ustalili, iż kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Środa, 1 lutego
52-letnia kobieta zawiadomiła, iż 55-letnia mieszkanka Sosnowca zatrudniona jako pracownik punktu dokonywania wpłat, przywłaszczyła sobie ponad 500 złotych, które wpłacone zostały tytułem uiszczenia czynszu mieszkaniowego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Czwartek, 2 lutego
Przed południem na ulicy Tuwima policjanci kryminalni zatrzymali 42-letniego jaworznianina, który posiadał przy sobie marihuanę. Niedozwolone środki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny jaworznickiej komendy.

Piątek, 3 lutego
Nieznany sprawca dokonał włamania do zaparkowanego przy ulicy Cegielnianej transportowego busa. Sprawca z wnętrza pojazdu skradł elektronarzędzia. 43-letni właściciel samochodu straty oszacował na 600 złotych. Sprawę wyjaśnia jaworznicka dochodzeniówka.

Po południu w Ciężkowicach drogówka zatrzymała dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z amatorów jazdy na podwójnym gazie jednośladem wpadł na ulicy Mroczka, a drugi godzinę później na ulicy Budowlanej. U obu wykryto w organizmie blisko 1 promil alkoholu. Jako sprawcy wykroczenia zostali ukarani 500 zł mandatami.

Sobota, 4 lutego
Mieszkaniec Jaworzna powiadomił dyżurnego policji o oszustwie, którego stał się ofiarą. Mężczyzna poprzez portal „otomoto.pl” znalazł ogłoszenie dotyczące sprzedaży samochodu Nissan Qashqai i wpłacił 5 tys. zł na konto wskazane przez sprzedającego Mariusza M. (zam. powiat otwocki). Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedawcą się urwał.

Niedziela, 5 lutego
W nocy w trakcie interwencji domowej przy ulicy Szczotki policjanci zatrzymali 53-letniego jaworznianina, który słownie znieważył wezwanych na interwencję mundurowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

Najnowsze

To Top