Bez kategorii

Kronika policyjna

Kolejny przypadek internetowego oszustwa, którego ofiarą padła mieszkanka Jaworzna. Zapłaciła przelewem za ekspres do kawy, którego nie otrzymała. Aktualne próby wejścia na witrynę sklepu internetowego, gdzie dokonała zakupu, kończą się ponurym komunikatem „Error 404” (strona nie znaleziona). Co więcej, na przełomie stycznia i lutego kilkanaście osób ostrzegało na forach internetowych o wyłudzeniach pieniędzy przez fikcyjny sklep. Obecnie wśród poszkodowanych trwa akcja dokumentowania tych przypadków w celu wytoczenia sprawcom pozwu zbiorowego.
Przypominamy – przed dokonaniem zakupu w sklepie internetowym (szczególnie z płatnością „z góry”), zwłaszcza jeśli nie jest to popularny sklep o dobrej renomie – zawsze sprawdzajmy wszelkie opinie wcześniejszych klientów. Zamiast skupiać się na „okazji”, skupmy się na zbadaniu wiarygodności sprzedawcy.

Poniedziałek, 6 lutego
55-letni jaworznianin zgłosił, iż pracownik firmy kurierskiej przywłaszczył na jego szkodę ponad 1.000 złotych. Czynności sprawdzające prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 7 lutego
W godzinach rannych dyżurny policji został poinformowany o włamaniu do remontowanego domu mieszczącego się przy ulicy Podwale. Nieznany sprawca wyważył drzwi wejściowe i po wejściu do środka skradł 50 mb. przewodu miedzianego instalacji elektrycznej. 59-letnia właścicielka posesji wstępnie starty oszacowała na 1.500 złotych.

Środa, 8 lutego
49-letni mieszkaniec Jaworzna zawiadomił, że nieznany sprawca włamał się do jego samochodu. Policjanci ustalili, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w nocy. Sprawca wyłamał wkładki zamka w drzwiach i usiłował ukraść zaparkowany przy ulicy Warskiego samochód audi. Sprawę bada Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Policjanci kryminalni zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który włamał się do jednego ze sklepików spożywczych przy ulicy Sienkiewicza. Sprawca z wnętrza skradł artykuły spożywcze. Straty w toku ustalania. Czynności prowadzi KMP w Jaworznie.

41-letnia kobieta poinformowała, że za pośrednictwem portalu internetowego „Home-agd.eu” zamówiła ekspres do kawy. Jaworznianka wpłaciła na wskazane konto ponad 1.000 złotych. Do chwili obecnej wybranego towaru nie otrzymała.

80-letnia kobieta zgłosiła, że została okradziona przez dwie kobiety podające się za pracowników administracji. Policjanci ustalili, iż dwie kobiety pod pozorem spisania stanu licznika wody zostały wpuszczone do jednego z mieszkań na terenie Os. Stałego. Po ich wyjściu starsza pani zorientowała się, iż kobiety ukradły jej 700 złotych. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny.

Czwartek, 9 lutego
Policjanci wraz z pracownikami MZNK w Jaworznie zatrzymali 60-letnią kobietę, która w swoim mieszkaniu znajdującym się Szczakowej, nielegalnie podłączyła się do instalacji elektrycznej. Obecnie ustalany jest okres, w którym kobieta „na lewo” czerpała prąd oraz straty poniesione w wyniku tego procederu.

Sobota, 11 lutego
W środku nocy na ulicy Stojałowskiego policjanci zatrzymali 23-letniego mężczyznę, który celowo uszkodził karoserię samochodu marki Toyota Avensis. Straty zostały oszacowane na 1.500 złotych.

Wieczorem na ulicy Wybickiego policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód volkswagen. W trakcie kontroli okazało się, iż 62-letni mężczyzna jest pijany. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile.

Najnowsze

To Top