Bez kategorii

Kronika policyjna

Znowu wandale w natarciu. Niedawno mieliśmy do czynienia z seryjnym niszczeniem wiat przystankowych, teraz ofiarą wandali zaczynają padać prywatne samochody. Dla otępiałych alkoholem hord niszczycieli nie ma żadnych granic – czy to własność komunalna (nasza wspólna), czy to własność ewidentnie prywatna. Sytuacja zaczyna przypominać tę z Wysp Brytyjskich, gdzie pijane w sztok wyrostki znaczą swoją drogę przez miasto przerysowanymi lub pogniecionymi karoseriami zaparkowanych samochodów i rozbitymi reflektorami. Przydałaby się nam polityka „Zero tolerancji dla wandalizmu!”

Poniedziałek, 20 lutego
Policjanci kryminalni zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który w ostatnim czasie włamał się do sklepu warzywnego mieszczącego się przy ulicy Sienkiewicza. Mężczyzna po wyważeniu drzwi wejściowych wszedł do środka i skradł pieniądze.

W godzinach rannych do komendy policji zgłosił się 41-letni kierownik budowy i powiadomił dyżurnego o kradzieży elektronarzędzi. Nieznany sprawca z terenu budowy przy ulicy Św. Wojciecha, skradł wiertarkę oraz młot udarowy marki Hilti. Straty zostały oszacowane na ponad 4 tys. złotych.

Patrol prewencji zatrzymał 48-letniego mieszkańca dzielnicy Byczyna, który w trakcie sprzeczki z sąsiadem uderzył go pięścią w twarz. Następnie sprawca zniszczył poszkodowanemu telefon komórkowy. Straty w tym przypadku zostały określone na 1 tys. złotych.

Wtorek, 21 lutego
24-letnia kobieta zgłosiła, iż jej były partner grozi jej pozbawieniem życia. Zgłaszająca obawia się agresywnego mężczyzny. Czynności w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Środa, 22 lutego
Nieznany sprawca włamał się do jednego z domów jednorodzinnych, położonych w dzielnicy Byczyna. Sprawca wyważył drzwi balkonowe, a po wejściu do środka skradł złotą biżuterię oraz pieniądze. Straty zostały oszacowane na 25 tys. złotych. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Piątek, 24 lutego
W godzinach popołudniowych zgłoszona została kradzież pieniędzy na szkodę starszych osób. Policjanci ustalili, iż około południa do jednego z mieszkań przy ulicy Chopina weszły dwie kobiety. Nieznajome oferowały do sprzedaży pościel. Po ich wyjściu okazało się, iż z szafki zniknęło blisko 6 tys. złotych. Sprawę wyjaśnia Wydział Kryminalny.

Wieczorem jaworznicka policja została powiadomiona o włamaniu do mieszkania przy ulicy Towarowej. Na miejscu ustalono, że sprawca pod nieobecność domowników dostał się do środka mieszkania przez balkon. Sprawca skradł telewizor marki Samsung oraz biżuterię. 59-letni właściciel mieszkania starty oszacował na 3 tys. złotych.

Niedziela, 26 lutego
W godzinach rannych dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o uszkodzeniu kilku samochodów zaparkowanych przy ulicy Wandy. Policjanci poszukują wandala, który celowo ostrym narzędziem uszkodził powłokę lakierniczą w 7 samochodach osobowych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top