Bez kategorii

Policja wkroczyła do punktu sprzedaży dopalaczy

Jaworzniccy kryminalni zlikwidowali punkt sprzedaży dopalaczy. Śledczy przejęli kilkadziesiąt sztuk opakowań z gotowymi środkami zastępczymi i zabezpieczyli pieniądze pochodzące ze sprzedaży nielegalnych towarów. W tej sprawie zatrzymano do wyjaśnienia 25–letnią kobietę, która wpadła w ręce stróżów prawa, zaraz po sprzedaży dopalaczy.

Do policyjnej akcji doszło na podstawie ustaleń operacyjnych, realizowanych przez policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. W związku z podejrzeniem prowadzenia nielegalnego procederu, w miniony czwartek (23 lutego) w godzinach popołudniowych, policjanci wtargnęli do punktu wydawania przesyłek internetowych, który znajdował się w centrum miasta. Dostęp do produktów mieli tylko zaufani klienci, więc wejście obwarowane było zabezpieczeniem w postaci domofonu oraz kamery. Policjanci dostali się do wnętrza sklepu siłowo z uwagi na brak reakcji na wezwanie do otwarcia drzwi. W efekcie przeprowadzonej akcji zabezpieczono kilkadziesiąt przygotowanych do sprzedaży środków zastępczych. W tej sprawie zatrzymano do wyjaśnienia 25- letnią kobietę, która kilka minut wcześniej sprzedała młodej dziewczynie dopalacze.
Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zabezpieczone substancje będą teraz dokładnie przebadane przez biegłego w zakresie ich zawartości. Sprawa jest rozwojowa, a policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.
Przypomnijmy, że z dniem 1 lipca 2015 r. weszła w życie nowelizacja przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wykaz środków zakazanych, stanowiący załącznik do ustawy, został uzupełniony o 114 substancji, które zgodnie z nowymi przepisami, w świetle prawa traktowane są jak narkotyk.
Przypomnijmy również, że zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, posiadanie środków narkotycznych zagrożone jest karą do 3, a w przypadku ich znacznej ilości, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Za handel narkotykami grozi natomiast kara do 8, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Kto, wbrew przepisom ustawy, wytwarza środki odurzające podlega karze pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku, gdy przedmiotem czynu jest znaczna ich ilość lub czyn ten został popełniony w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.
Źródło: KMP Jaworzno

Najnowsze

To Top