Bez kategorii

Kronika policyjna

W Szczakowej doszło w ubiegłym tygodniu do zuchwałej kradzieży materiałów budowlanych. Suma strat szacowana na 50 tys. zł świadczy, że sprawca kradzieży musiał użyć ciężarówki do wywiezienia zapraw klejowych, tynków cienkowarstwowych itp. Przepadły materiały, które miały posłużyć do termoizolacji budynku. Samo załadowanie takiej ilości chemii budowlanej musiało trwać dłuższą chwilę, co przekonuje o wyjątkowej bezczelności złodziei.

Poniedziałek, 6 marca
44-letni właściciel jednej z firm świadczącej usługi budowlane powiadomił dyżurnego policji, iż nieznany sprawca przywłaszczył pozostawione na terenie budowy w dzielnicy Szczakowa materiały służące do termoizolacji budynków. Wstępnie straty zostały oszacowane na 50 tys. złotych.

Wtorek, 7 marca
30-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, że najprawdopodobniej została oszukana przez osobę oferującą sprzedaż „wczasów nad morzem”. Kobieta na poczet pobytu w Sarbinowie, wpłaciła na wskazane konto pieniądze, po czym kontakt ze sprzedawcą się urwał. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Środa, 8 marca
W godzinach rannych jaworznicka policja została poinformowana przez 40-letniego jaworznianina, iż znany mu mężczyzna przywłaszczył 8,5 tys. złotych. Według zgłaszającego pieniądze te pochodziły ze sprzedaży samochodu BMW. Sprawę wyjaśniają funkcjonariusze dochodzeniówki.

Po południu na skrzyżowaniu ulicy Olszewskiego z Jana Pawła II doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Mieszkaniec Mysłowic, poruszając się samochodem audi, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy motocykla i doprowadził do zderzenia obu pojazdów. Na szczęście motocykliście nic poważnego się nie stało. Sprawca kolizji drogowej został ukarany 500 zł mandatem.

Czwartek, 9 marca
32-letnia mieszkanka Mysłowic poinformowała, że najprawdopodobniej jeden z pracowników położonej w Jaworznie placówki bankowej, podrobił jej podpis na umowie leasingowej. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny.

Piątek, 10 marca
W nocy na ulicy Armii Krajowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód peugeot. W trakcie kontroli okazało się, iż 39-letni kierowca jest pijany. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu.

Sobota, 11 marca
54-letnia kobieta zawiadomiła, że na przystanku PKM przy ulicy Grunwaldzkiej, nieznana kobieta ją pobiła. Ponadto, według zgłaszającej, nieznajoma groziła jej pozbawieniem życia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

Niedziela, 12 marca
Kwadrans przed godziną 2.00 na ulicy Starowiejskiej wywiadowcy zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie niedozwolone substancję psychoaktywne. Policjanci znaleźli w kieszeniach młodego jaworznianina blisko 50 tabletek metamfetaminy oraz blisko 10 gramów marihuany. Sprawą zajął się Wydział do Zwalczania Przestępstw Narkotykowych. Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Najnowsze

To Top