Bez kategorii

Kronika policyjna

Pół miliona złotych, to suma start w wyniku zuchwałej kradzieży, która miała miejsce w sobotni wieczór przy ul. Chopina. Oprócz osobowego BMW serii 5 oraz dostawczego mercedesa sprintera, łupem złodziei padło kilkanaście kompletów felg aluminiowych oraz gotówka. Złodzieje przeprowadzili swą akcję zupełnie nie przejmując się zabezpieczeniami (w tym monitoringiem) na terenie firmy skąd wywozili swe łupy.

Poniedziałek, 13 marca
Policjanci kryminalni zatrzymali 24-letnią kobietę, która posługując się sfałszowanymi dokumentami wyłudziła z jednej z firm pożyczkę w kwocie 1,7 tys. złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 14 marca
50-letni mieszkaniec Jaworzna poinformował, iż nieznana osoba celowo uszkodziła jego samochód audi A4 zaparkowany przy ulicy Insurekcji Kościuszkowskiej. Sprawca porysował ostrym narzędziem powłokę lakierniczą pojazdu oraz przeciął 3 opony. Straty zostały oszacowane na blisko 2,5 tys. złotych.

W godzinach rannych policjanci zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie prawie 10 gramów marihuany. Narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z dochodzeniówki.

Wieczorem na ulicy Krakowskiej patrol zatrzymał do kontroli drogowej samochód honda, który jechał wężykiem. 32-letni mieszkaniec Białegostoku w trakcie rozmowy z policjantami miał problem z ustaniem na własnych nogach. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało u 32-latka ponad 3 promile. Kierowca stracił prawo jazdy.

Środa, 15 marca
29-letnia mieszkanka Jaworzna zgłosiła, że na portalu internetowym „Allegro” podczas zakupu telefonu komórkowego BlackBerry, została oszukana przez osobę podającą się za Wojciecha K. zam. w Kielcach. Poszkodowana wpłaciła prawie 1 tys. złotych na wskazane przez sprzedawcę konto, jednak telefonu nie otrzymała.

Wieczorem na ulicy Ks. Mroczka policjanci drogówki zatrzymali pijanych rowerzystów. 26-letni mężczyzna wydmuchał 0,8 promila, 48-latek posiadał ponad 2 promile. Badanie trzeźwości kolejnego kierowcy jednośladu (tym razem 62-letniego) na ulicy Wyzwolenia, wskazało 1,4 promila alkoholu. Wszyscy zostali ukarani 500 zł mandatami.

Piątek, 17 marca
77-letnia jaworznianka w samo południe została oszukana metodą „na wnuczka”. Kobieta podająca się za jej córkę w trakcie rozmowy telefonicznej poprosiła o pilną pożyczkę. Starsza pani przekazała nieznanemu mężczyźnie 150 tys. złotych.

Po południu w dzielnicy Jeleń, policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który od kilku miesięcy groził swojej 77-letniej matce pozbawieniem życia. Ponadto policjanci ustalili, że sprawca znęca się psychicznie i fizycznie nad kobietą. Pijany mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień.

Sobota, 18 marca
W godzinach rannych dyżurny policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do jednej z firm przy ulicy Chopina. Nieznani sprawcy po pokonaniu zabezpieczeń weszli na teren firmy i skradli dwa samochody: BMW i mercedes sprinter. Ponadto złodzieje skradli kilkanaście kompletów kół aluminiowych różnych marek oraz pieniądze. Pokrzywdzony straty oszacował na pół miliona złotych.

Najnowsze

To Top