Bez kategorii

„Muzyką Malowane” – ponad 700 uczestników festiwalu

Rokrocznie podczas sześciu marcowych dni, salę koncertową „Archetti” wypełnia radość, gwar i niezwykła atmosfera, ponieważ odbywa się tam Artystyczny Festiwal Przedszkolny „Muzyką Malowane”. Organizatorem imprezy jest „Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna, a współorganizatorem Miejskie Przedszkole nr 19 w Jaworznie.

Festiwal składa się z pięciu konkursów: plastycznego, tanecznego, muzycznego, teatralnego i recytatorskiego. W tym roku motywem przewodnim festiwalowego Konkursu Plastycznego było „Lato” z „Czterech Pór Roku” Antonio Vivaldiego. Dzieci zainspirowane tym muzycznym tematem wspaniale odzwierciedliły letnie nastroje w swoich pracach plastycznych.
W VI Artystycznym Festiwalu Przedszkolnym wzięło udział 700 dzieci z 29 miejskich przedszkoli publicznych i niepublicznych w Jaworznie oraz miast ościennych: Mysłowic, Sosnowca, Chrzanowa, Libiąża i Trzebini. Popularność tej imprezy wzrasta z roku na rok. Festiwal mający rangę miejską, powoli zmienia ją na regionalną, rozrastając się terytorialnie i pod względem liczby uczestników.
Dzieci przedszkolne uczestniczące w konkursach, dzięki swojej fantazji, naturalnej wrażliwości artystycznej i wnikliwej obserwacji otaczającego ich świata, malowały, śpiewały, tańczyły i bawiły się w aktorów ku uciesze publiczności. Wszystkie konkursy festiwalowe rozegrane zostały indywidualnie oraz zespołowo w dwóch kategoriach wiekowych – 3-4 oraz 5-6 latki.
Celem Festiwalu jest popularyzacja różnych form aktywności psycho-ruchowej dzieci przedszkolnych oraz możliwość zaprezentowania ich dorobku artystycznego na deskach scenicznych. Cel ten jest łatwo osiągalny, ponieważ prace plastyczne, ruch poprzez taniec, nauka wierszyków czy piosenek to podstawowe komponenty życia przedszkolaka. Nie trzeba ich zatem zmuszać do tego co lubią najbardziej. Jedynym problemem może być trema, ale i ta znika po jakimś czasie ustępując miejsca swobodnemu zachowaniu scenicznemu.
Zmagania festiwalowe wyłoniły zwycięzców we wszystkich konkursach VI Artystycznego Festiwalu Przedszkolnego – szczegółowe informacje na portalu społecznościowym www.facebook.com/domkulturywjeleniu.

Zwieńczeniem zmagań konkursowych był Koncert Laureatów, w którym wystąpili zdobywcy pierwszych miejsc oraz nagrody Grand Prix:
Dominik Hałas, Cyprian Wiśniewski z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaworznie,
Liliana Czajka z Przedszkola Miejskiego nr 27 w Jaworznie,
Kaję Śmiłek z Przedszkola Samorządowego nr 10 w Chrzanowie,
Franciszek Rosiak, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej 14 w Jaworznie,
Gabriela Litwa z Przedszkola Samorządowego nr 10 w Chrzanowie,
Liliana Maziarz z Przedszkola Miejskiego nr 25 w Jaworznie,
Teatr Wesołe Przedszkolaki z Przedszkola Wesołe Przedszkolaki w Jaworznie,
Zespół Trojak z Przedszkole Miejskie nr 2 w Jaworznie,
Zespół Żabki z Przedszkola Miejskiego nr 27 w Jaworznie,
Zespół Tęczowe Ludki z Przedszkola Miejskiego nr 3 w Jaworznie.

Atmosfera podczas koncertu finałowego była niezwykle radosna. Spontaniczna publiczność, ku uciesze małych zwycięzców, nagradzała ich występy gromkimi brawami.
Festiwal Przedszkolny po raz kolejny okazał się wielkim sukcesem. Jest to bowiem impreza goszcząca wyjątkowych, radosnych wykonawców, z wyjątkową publicznością.
Po raz drugi postanowiono nagrodzić przedszkole z największą liczbą laureatów. Specjalne wyróżnienie w postaci statuetki otrzymało Przedszkole Miejskie nr 27 z Jaworzna.
Fundatorami nagród byli: Zastępca Prezydenta Miasta Jaworzna Tadeusz Kaczmarek, Wiceprzewodnicząca RM Miasta Jaworzna – Anna Lichota, Radny RM Miasta Jaworzna – Janusz Papuga, Firma Biuro-Land, Przedszkole Miejskie nr 19 w Jeleniu, oraz „Archetti” Orkiestra Kameralna Miasta Jaworzna.

Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim występującym przedszkolakom, a także nauczycielom, odpowiedzialnym za ich przygotowanie. Specjalne podziękowania należą się również rodzicom i opiekunom dzieci za   zaangażowanie w to festiwalowe wydarzenie.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w VII Artystycznym Festiwalu Przedszkolnym „Muzyką Malowane”. Do zobaczenia w przyszłym roku.

Najnowsze

To Top