Bez kategorii

Jaworznicka Strefa Przemysłowa – Idealne miejsce do inwestycji

W kwietniu i maju bieżącego roku na przetarg trafi kolejny pakiet nieruchomości przygotowanych dla prowadzenia działalności biznesowej. Zakłady produkcyjne, hale magazynowe, obiekty usługowe i biurowe – wszystkie one będą mogły znaleźć swe miejsce w przyjaznym otoczeniu Strefy Przemysłowej II w Jaworznie.

Jaworzno jest jednym z krajowych liderów elektromobilności. To miasto, które śmiało spogląda w przyszłość, stawiając na rozwój technologiczny i realizację idei „smart city”. Jaworzno to również miasto, które odpowiedzialnie podchodzi do swych partnerów biznesowych, pragnących właśnie tu – w dynamicznie rozwijającym się „inteligentnym mieście”
– rozwijać swój potencjał.
Z myślą o nich Jaworzno przygotowało blisko 8-hektarowy w pełni uzbrojony teren (sieci sanitarne, teletechniczne, siatka dróg), podzielony na kilkanaście pól inwestycyjnych o powierzchni od 2.000 m2 do 10.000 m2. Wszystkie działki w Strefie Przemysłowej II są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, gdzie zakwalifikowane zostały jako tereny pod obiekty produkcyjne, składy i magazyny oraz tereny zabudowy usługowej. Zatem oferowane działki – zarówno pod względem infrastrukturalnym jak i formalno-prawnym – są w pełni gotowe do rozpoczęcia procesu inwestycyjnego.
Strefa Przemysłowa II jest doskonale skomunikowana. Posiada bezpośrednie połączenie z Drogą Krajową nr 79 – traktem łączącym Kraków i Katowice oraz znajduje się nieopodal głównego węzła autostrady A4 i trasy S1. Natomiast dwa najważniejsze międzynarodowe porty lotnicze południowej Polski leżą „na wyciągnięcie ręki” – Kraków-Balice (dojazd A4 – 46 km) i Katowice-Pyrzowice (dojazd S1 – również 46 km).
To nie wszystkie zalety inwestowania w Jaworznie. Przede wszystkim potencjalny inwestor może liczyć na sprzyjający klimat i gotowość do współpracy ze strony samorządu. Wyraża się ona obowiązującym pakietem zwolnień z podatku od nieruchomości dla inwestorów, sprawnie działającą administracją publiczną i przyspieszonymi procedurami (minimalizacja czasu oczekiwania na wydanie decyzji administracyjnych).
W kwietniu i maju na przetarg trafi kolejny pakiet nieruchomości położonych w Strefie Przemysłowej II w Jaworznie (rejon ulic Wojska Polskiego, Bema i Orzeszkowej). W pierwszym terminie – 12 kwietnia – Miasto Jaworzno oferuje do sprzedaży cztery działki inwestycyjne; w drugim – 10 maja – aż 8 działek w dwóch transzach.

Terminy przetargów:
12 kwietnia:
Przetarg na sprzedaż działek nr 112, 113, 117, 123 w obr. geod. 153 m. Jaworzna
Wadium należy wpłacić do 5 kwietnia 2017 r.
10 maja:
Przetarg na sprzedaż działki nr 140 w obr. geod. 153 m. Jaworzna
Wadium należy wpłacić do 2 maja 2017 r.
10 maja:
Przetarg na sprzedaż działek nr 109, 121, 136, 139, 142, 143, 144 w obr. geod. 153 m. Jaworzna
Wadium należy wpłacić do 2 maja 2017 r.
Wszystkie szczegółowe informacje na temat ww terenów dostępne są na stronach internetowych pod adresem www. invest-in-jaworzno.pl lub msiot.um.jaworzno.pl
Zainteresowanych Przedsiębiorców zapraszamy także do kontaktów z Referatem Rozwoju i Obsługi Inwestorów w Wydziale Rozwoju i Polityki Gospodarczej Urzędu Miejskiego w Jaworznie – Plac Górników 5. Telefon kontaktowy 32 – 61 81 712 lub mail: rg@um.jaworzno.pl

Najnowsze

To Top