Bez kategorii

Wiosna na SFERZE

Po zimowym spowolnieniu prace budowlane na Osiedlu SFERA – I etap nabierają tempa. W rejonie ośrodka edukacji ekologiczno–geologicznej GEOSFERA trwa budowa 84 mieszkań w na wynajem realizowana przez regionalnego lidera w budownictwie mieszkaniowym – Jaworznickie TBS Sp. z o. o.

Dziewięć budynków wielorodzinnych stopniowo wpisuje się na stałe w krajobraz tej okolicy – całe osiedle zostało jednak tak zaprojektowane by nie zaburzać panującej tam harmonii.
„Istotną kwestią jest dobre samopoczucie przyszłych mieszkańców. Choć tego dziś jeszcze nie widać – w niedalekiej przyszłości SFERA ma być zieloną oazą mieszkalną” – komentuje Janusz Łach Prezes Zarządu JTBS. Faktycznie wśród zaplanowanej zieleni osiedlowej znajdą się także parkingi, plac zabaw i boisko wielofunkcyjne. „Od dawna zauważamy, że zabudowa niska, w małych jednoklatkowych budynkach, zapewniająca więcej prywatności i poczucia bezpieczeństwa jest częściej wybierana zarówno przez najemców jak i przyszłych właścicieli” – dodaje Prezes Łach. Potwierdzeniem tych słów jest fakt, że zainteresowanie tą największą mieszkaniowa inwestycja w Jaworznie od 25 lat jest bardzo duże. JTBS przewiduje, że już w II półroczu ruszy budowa kolejnego etapu z mieszkaniami na wynajem.
Od połowy marca osoby, które otrzymały przydział na mieszkanie w I etapie dokonują wyboru płytek podłogowych, ściennych, paneli podłogowych oraz kolorystyki drzwi wewnętrznych – wszystko po to, by już w grudniu wprowadzić się do lokalu przygotowanego „pod klucz” wg wskazówek najemcy i bez dodatkowych kosztów z tego tytułu. JTBS zwraca także uwagę na energooszczędność swojego budownictwa – właśnie w tym celu SFERA będzie pierwszym osiedlem, gdzie lokale na górnej kondygnacji będą ocieplane pianką poliuretanową. „Ta technologia, choć droższa niż tradycyjna wełna izolacyjna powoduje, że pianka wypełnia i uszczelnia dokładnie każdą szczelinę, łączenie, szparę oraz pustą przestrzeń, eliminując mostki termiczne. Takie rozwiązanie jest bardziej korzystne zatem z punktu widzenia dalszej eksploatacji mieszkania.” – uzasadnia Andrzej Rolnik Prezes ZMIROB s.j. – wykonawcy I etapu SFERY.
Jaworznickie TBS Sp. z o. o. przewiduje, że w grudniu br. odda klucze do nowych 84 mieszkań. Docelowo Osiedle SFERA będą tworzyły 42 budynki z 400 mieszkaniami.

Najnowsze

To Top