Bez kategorii

Legenda zagra w Relaksie

Już w przyszłą sobotę (8 kwietnia) na odnowionej scenie klubu Relax w Niedzieliskach wystąpi legenda polskiego rocka – grupa TSA. Zespół zagra w ramach trzeciej edycji Festiwalu ProRock. Na scenie Relaksu obok TSA pojawią się także Animations, Netherfell i Corruption. Szykuje się zatem potężna dawka hard-rockowego i metalowego grania. Zapraszamy!

Zespół TSA, powstał w Opolu z inicjatywy gitarzysty Andrzeja Nowaka. W latach 1981 – 1983 sprzedano setki tysięcy egzemplarzy płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej. W Europie ukazały się dwa albumy – „Spunk” i „Heavy Metal World”. W kwietniu 2004 roku wydany został ich zupełnie nowy album „Proceder”, który okazał się jedną z najlepiej sprzedających się płyt rockowych w Polsce.
„List XX” na szczycie Rockowej Listy Przebojów Programu I Polskiego Radia, „Proceder” – płytą roku, a TSA – zespołem nr 2 – w plebiscycie magazynu „Teraz Rock”, nominacja do nagrody Fryderyka i Paszportu Polityki, wznowienie klasycznych albumów oraz udział w znaczących festiwalach to tylko niektóre dowody na to, że TSA należy do czołówki polskiej sceny muzycznej.
Podczas 3. Festiwalu ProRock wystąpią również:
Animations – jaworznicka grupa eksportowa powstała w 2006 roku. W 2013 roku ukazał się czwarty krążek w dorobku grupy pt. Private Ghetto. Zespół wystąpił na prestiżowym festiwalu ProgPower Europe w holenderskim Baarlo.
Netherfell – to folk metalowy zespół łączący w swojej muzyce elementy muzyki folkowej (głównie słowiańskiej i celtyckiej) z nowoczesnymi odmianami ciężkiego metalowego grania. Zespół zagrał trasę po Polsce oraz występował jako support przed grupą Eluveitie oraz Jelonkiem.
Corruption – występowali na festiwalu Metalmania, Sonisphere, Ursynalia 2013, MetalFest 2013, Wacken Open Air i u boku takich zespołów jak Deep Purple, The Cult, Behemoth, Soulfly, Motorhead, Down, Vader, Red Fang, Pentagram, Orange Goblin, Phil Anselmo & The Illegals.
ProRock Festiwal jest organizowany w Klubie Relax od 2015 roku i gościł takich artystów jak Kobranocka, 4Szmery, Master Men i Animations. Festiwal rokrocznie przyciąga coraz szersze rzesze publiczności nie tylko najcięższych brzmień heavy metalowych, ale także bardziej klasycznych odmian rocka.
Festiwal ProRock odbędzie się 8 kwietnia (sobota) w klubie Relax na Niedzieliskach. Rozpoczęcie imprezy o godz. 18.00.

Najnowsze

To Top