Bez kategorii

MZDiM spacerowiczom, rolkarzom, rowerzystom…

Wiosenna pogoda zdecydowanie sprzyja pracom MZDiM. A że chyba wszyscy już tęsknią za spędzaniem wolnego czasu w słońcu i na świeżym powietrzu, drogowcy postanowili ułatwić życie miłośnikom rolek i innych tego typu sprzętów. W związku z tym konkretnych kształtów nabrał już ciąg asfaltowy nad Zalewem Sosina – od parkingu przy wjeździe od ul. Bukowskiej do jazu piętrzącego wodę.

Już niebawem spacerowicze, biegacze, rowerzyści itp., będą mogli aktywnie spędzać czas, korzystając z powstającej właśnie ścieżki. Obecnie prace są już na bardzo zaawansowanym etapie – na sporym odcinku ułożone są obrzeża oraz podbudowa. W tej chwili pracownicy MZDiM kontynuują wykonywanie „fundamentów” ciągu pieszo – rowerowego. Po zakończeniu tych prac nad zalewem pojawią się sprzęty większego kalibru, służące do układania nawierzchni asfaltowej – rozściełacz, czy walce.
To nie jedyny zakres prac na Sosinie realizowany w roku bieżącym przez MZDiM. Planowana jest również rewitalizacja ciągów asfaltowych od ul. Bukowskiej po parking w okolicach ośrodka „Wodnik”… O tym jednak już niebawem.

Najnowsze

To Top