Bez kategorii

Starzycki został koordynatorem okręgowym

W ubiegły piątek (24 marca) jaworznicki poseł Dariusz Starzycki odebrał nominację na Koordynatora Okręgowego PiS w okręgu wyborczym nr 32 w ramach Wojewódzkiego Zespołu Samorządowego. Starzycki tym samym stał się osobą odpowiedzialną za przygotowanie lokalnych struktur PiS do wyborów samorządowych.

Rozpoczęło się odliczanie do wyborów samorządowych. W Prawie i Sprawiedliwości przygotowania ruszyły już pełną parą. Na początku marca prezes partii zdecydował o powołaniu Wojewódzkich Zespołów Samorządowych. W ich skład wchodzą koordynatorzy okręgowi, których obszar działania pokrywa się z okręgami wyborczymi.
W ubiegły piątek (24 marca) prezes Kaczyński wręczył nominację zarówno przewodniczącym zespołów, jak i koordynatorom. Do pełnienia tych ról wskazani zostali parlamentarzyści, którzy zasiadają w Sejmie lub Senacie pierwszą kadencję. Po pierwsze ma to umożliwić im wykazanie się skutecznością działania w terenie, z drugiej zaś strony zapewne ma być gwarantem „świeżości” spojrzenia i nieuwikłania w partyjne układy personalne na szczeblu centralnym.
Koordynatorem Okręgowym PiS w okręgu sosnowieckim (który obejmuje Sosnowiec, Jaworzno, Dąbrowę Górniczą, powiat zawierciański i powiat będziński) został jaworznicki poseł Dariusz Starzycki.
Rolą koordynatorów będzie między innymi prowadzenie szkoleń dla kandydatów na radnych, opiniowanie kandydatów w wyborach do sejmików wojewódzkich oraz rekomendowanie kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast. Koordynatorzy będą pełnić zatem kluczową rolę w ustalaniu list wyborczych PiS w najbliższych wyborach samorządowych.
Należy zwrócić uwagę, iż partia Jarosława Kaczyńskiego szczególną wagę przywiązuje w nadchodzących wyborach do samorządów wojewódzkich. Obecnie PiS rządzi jedynie w województwie podkarpackim, natomiast w pozostałych 15 stanowi opozycję dla rządzących koalicji z PO i PSL w roli głównej.

Najnowsze

To Top