Bez kategorii

Kronika policyjna

Najprawdopodobniej udar, którego doznał za kierownicą 80-latek był przyczyną  spowodowania przez niego kolizji na skrzyżowaniu ulic Matejki i Rzemieślniczej. Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Jego samochód zaczął częściowo poruszać się po chodniku, złamał znak drogowy, a następnie staranował inny pojazd, by zatrzymać się ostatecznie na niskim ogrodzeniu. Kierowca trafił natychmiast do szpitala. Żaden z pozostałych uczestników kolizji nie doznał obrażeń.

Wtorek, 4 kwietnia
W rejonie parkingu przy ulicy Dąb w dzielnicy Jeleń nieznany sprawca z otwartego samochodu marki Citroen dokonał kradzieży telefonu komórkowego marki HTC Desire 830. Poszkodowana wartość strat szacuje na kwotę kilkuset złotych.

Środa, 5 kwietnia
Około godziny 14.30 na ulicy Wojska Polskiego doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy. Kierujący samochodem osobowym marki Audi 59-letni mieszkaniec naszego miasta wyjeżdżając z terenu stacji paliw nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu 36-letniemu rowerzyście potrącając go. W wyniku zdarzenia drogowego rowerzysta doznał ogólnych potłuczeń ciała oraz złamania obojczyka. Pozostał na obserwacji w szpitalu.

Niedziela, 9 kwietnia
W godzinach popołudniowych na ulicy Świętego Wojciecha patrol prewencji zatrzymał 37-letniego mężczyznę który znajdując się w stanie nietrzeźwości kierował pojazdem marki Fiat. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniosło 0,84 promila.

26-letni mieszkaniec Jaworzna zawiadomił, że nieznany sprawca dokonał kradzieży elementów wyposażenia oraz oleju napędowego z jego samochodu ciężarowego marki Scania. Poszkodowany straty szacuje na kwotę kilku tysięcy złotych.

Na ulicy Karola Olszewskiego patrol prewencji zatrzymał 46-letniego mężczyznę poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do Zakładu Karnego.

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 31-letnią kobietę – mieszkankę naszego miasta, która w godzinach wieczornych przy ulicy Kościuszki sprawowała opiekę nad 2-letnią córką, a sama była w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wyniosło ponad 0,65 promila. Z uwagi na zagrożenie życia i zdrowia dla małoletniej dziewczynki została ona umieszczona w Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej. Wydział Kryminalny KMP Jaworzno prowadzi czynności sprawdzające, a o zdarzeniu został również powiadomiony Sąd Rodzinny.

Poniedziałek, 10 kwietnia
Nieznany sprawca w godzinach nocnych poprzez wyłamanie drzwi dokonał włamania do jednego ze sklepów spożywczych w dzielnicy Osiedle Stałe. Z wnętrza skradł kasę fiskalną oraz gotówkę.

W godzinach popołudniowych w rejonie ulicy Matejki kierujący samochodem osobowym marki Audi A4 80-letni mężczyzna w wyniku prawdopodobnie udaru stracił panowanie nad swoim pojazdem. Zjechał na pobocze uszkadzając znak drogowy, a następnie doprowadził do zderzenia czołowego z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki VW Golf kierowanym przez 29-letnią kobietę. W wyniku zdarzenia drogowego sprawca z powodów zdrowotnych zabrany przez pogotowie do szpitala. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń.

Najnowsze

To Top