Bez kategorii

Jaworznianie uczcili rocznicę katastrofy smoleńskiej

Kilkudziesięcioosobowa grupa mieszkańców Jaworzna brała udział w warszawskich obchodach 7. rocznicy katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia.

W 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej na oficjalne państwowe obchody do Warszawy wyruszyła grupa aż 50 jaworznian. Do tej pory w uroczystościach rocznicowych brały udział kilkuosobowe delegacje, natomiast w ubiegły poniedziałek na wyjazd do Warszawy zdecydowała się zdecydowanie większa grupa sympatyków PiS, członków organizacji wspierających PiS oraz delegatów „Solidarności”.
Przed wzięciem udziału w oficjalnych uroczystościach cała jaworznicka grupa zwiedziła na zaproszenie posła Dariusza Starzyckiego Sejm. Następnie wraz z innymi zgromadzonymi wysłuchała przemówienia Prezydenta RP Andrzeja Dudy na Krakowskim Przedmieściu.
Zgodnie z oficjalnym programem obchodów, jaworznianie po godz. 19 uczestniczyli w uroczystej mszy świętej celebrowanej przez kard. Kazimierza Nycza w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela. Po mszy kilkudziesięciotysięczny Marsz Pamięci przeszedł pod Pałac Prezydencki, gdzie przemawiał Jarosław Kaczyński.
Obchody zakończono wspólną modlitwą.


Dariusz Starzycki, Poseł na Sejm RP:
– To ważne, że coraz więcej patriotów, również z Jaworzna, odczuwa potrzebę uczczenia pamięci osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej. Straciliśmy w niej Głowę Państwa oraz wybitne postaci życia publicznego. Podkreślam, że nie były to wyłącznie osoby związane z Prawem i Sprawiedliwością, lecz pochodzące ze wszystkich stron sceny politycznej – wybitne osobistości. Jesteśmy im winni pamięć. Morze ludzi zebranych 10 kwietnia przed Pałacem Prezydenckim, zjednoczonych we wspólnej modlitwie za dusze tych, którzy tak tragicznie odeszli, przynosi świadomość patriotycznej wspólnoty wciąż żywej w Polakach.

Najnowsze

To Top