Bez kategorii

Nowe nawierzchnie i kontraruch

Przebudowa ul. Obrońców Poczty Gdańskiej to pierwszy od kilkudziesięciu lat remont tej ulicy na tak dużą skalę. Pomimo specyficznej, bardzo gęstej i ciasnej zabudowy udało się wprowadzić szereg rozwiązań zwiększających komfort użytkowania tej drogi. Na zupełnie odmienionej, jednej z najważniejszych ulic w centrum miasta już lada dzień powróci ruch, który na czas robót związanych z przebudową został zamknięty.

Przebudowa 1600-metrowego odcinka drogi –  od Ronda przy ul. Kołłątaja do ul. Św. Wojciecha polegała na wykonaniu nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego oraz nowych nawierzchni chodników i wjazdów do posesji z kostki betonowej.
Mając na uwadze zwiększenie bezpieczeństwa w tej okolicy, w projekcie przewidziano zrealizowanie wyniesionego skrzyżowania przy ul. Szpitalnej oraz wyniesionego przejścia dla pieszych przy Domu Pomocy Społecznej.
Pomyślano także o udogodnieniach dla miłośników dwóch kółek – na odcinku od ul. Św. Barbary do ul. Św. Wojciecha udało się wprowadzić kontraruch rowerowy – to pierwsze miejsce w mieście, w którym na ulicy o tak dużej skali ruchu w centrum zostało zastosowane tego typu rozwiązanie.
Mniej zorientowanych informujemy, iż kontraruch rowerowy to wprowadzenie możliwości poruszania się rowerem w kierunku przeciwnym do przyjętej organizacji ruchu (tzn. „pod prąd”). Stąd pod znakami zakazu wjazdu oraz oznaczeniem drogi jednokierunkowej zawisną tabliczki wyłączenia „Nie dotyczy rowerów jednośladowych”. Dlatego już teraz prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie baczniejszej uwagi na rowerzystów poruszających się „pod prąd” – w tym przypadku w zgodzie z przepisami.
Obecnie roboty remontowe są już na ukończeniu – pozostały do wykonania prace porządkowe – naprawa zauważonych niedociągnięć, odtworzenie nawierzchni chodników po robotach spółki TAURON, ustawienie oznakowania pionowego oraz wymalowanie oznakowania poziomego techniką grubowarstwową z mas chemoutwardzalnych.

Najnowsze

To Top