Bez kategorii

Trwają prace na Sosinie i Osiedlu Stałym

Wiosenno – letni sezon plażowo – rowerowy coraz bliżej. Już teraz nad zalewem Sosina spotkać można tęskniących za słońcem Mieszkańców naszego miasta, którzy w różnoraki sposób spędzają czas na świeżym powietrzu. Już za moment będą mogli oni także korzystać z nowiutkiego ciągu asfaltowego

Jak widać na zdjęciu, prace na Sosinie przynoszą widoczne efekty – ciąg pieszo – rowerowy kusi ułożoną nawierzchnią asfaltową nie tylko rowerzystów, ale także rolkarzy, czy spacerowiczów. Obecnie trwają prace na odcinku w rejonie parkingu przy wjeździe od ul. Bukowskiej.
Praca wre również na Osiedlu Stałym – tam realizowany jest pierwszy etap zadania dotyczącego rewitalizacji „starszej” części Osiedla Stałego, pn. „Rewitalizacja Osiedla Stałego etap I – budowa parkingów przy ul. Radosnej i ul. Łukasiewicza wraz z remontem ul. Radosnej i  odcinków ulic: Wyczółkowskiego, Partyzantów, Sawickiej, Curie-Skłodowskiej (od strony parku)”.
Aktualnie drogowcy są w trakcie budowy pierwszego z parkingów. Usunięto już warstwę humusu i  wykorytowano grunt pod drogę manewrową i miejsca postojowe. Jeszcze w tym tygodniu planowane jest rozpoczęcie układania warstwy konstrukcji z kruszywa kamiennego. W dalszej kolejności zabudowane zostaną krawężniki granitowe oraz nawierzchnie miejsc postojowych z  betonowych płyt ażurowych i jezdnię z kostki betonowej. W tym obszarze wyremontowany zostanie też chodnik stanowiący dojście do bloku przy ul. Łukasiewicza 9ab.
Po zakończeniu tego podetapu robót Wykonawca swoje siły przeniesie na ul. Radosną, Wyczółkowskiego i Partyzantów.

Najnowsze

To Top