Bez kategorii

Kronika policyjna

A czemu ta droga taka wąska i czemu taka pokręcona? – mógł zapytywać 30-latek, który wpadł w niedzielę samochodem do rowu przy ul. Pionierów. Zapewne droga nie wydawałaby mu się tak kręta jak tor przygotowany na Grand Prix Monako, gdyby kierowca w niedzielny poranek nie miał ponda 2 promili we krwi. Ależ to musiała być nocna impreza. Jej efekty to skasowany samochód i odebrane prawo jazdy. Obyło się bez ofiar.

Poniedziałek, 17 kwietnia
W nocy w rejonie ulicy Nosala policjanci prewencji zatrzymali czterech młodych mężczyzn w wieku od 18 do 26 lat, którzy zniszczyli budynek należący do MPWiK w Jaworznie. Sprawcy sprayem pomalowali elewację budynku. Straty w toku ustalania. Sprawą zajęła się policja.

Środa, 19 kwietnia
Do komendy policji zgłosił się 83-letni jaworznianin, który powiadomił dyżurującego policjanta o oszustwie. Nieznajoma kobieta w trakcie rozmowy telefonicznej ze starszym mężczyzną, posługując się metodą „na policjanta” wyłudziła 70 tys. złotych. Sprawę bada Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Czwartek, 20 kwietnia
W godzinach rannych policjanci kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Jaworzna, przy którym znaleziono marihuanę, amfetaminę i inne środki psychoaktywne. Śledczy zabezpieczyli łącznie ponad 90 gramów narkotyków. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Wydziału do Walki z Przestępstwami Narkotykowymi jaworznickiej policji.

Kilka minut po godzinie 13.00 dyżurny policji został powiadomiony, iż na ulicy Grunwaldzkiej doszło do kradzieży na tzw. „wyrwę”.  Nieznany mężczyzna podbiegł do 81-letniej kobiety i wyrwał jej torbę, w której znajdowały się dokumenty osobiste oraz pieniądze. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni.

Piątek, 21 kwietnia
Po południu policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi wkroczyli do jednego z mieszkań w dzielnicy OTK. Z informacji operacyjnych wynikało, iż zamieszkujący tam mężczyzna dysponuje nielegalnym towarem. W trakcie działań śledczy znaleźli i zabezpieczyli 130 paczek papierosów różnych marek, kilka kilogramów tzw. krajanki tytoniowej oraz kilka litrów spirytusu. Wszystkie te wyroby nie posiadały polskich znaków akcyzowych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Oszust działający „na wnuczka” znów dał o sobie znać. Wieczorem do komendy policji zgłosiła się 91-letnia kobieta, która poinformowała policjantów, że została oszukana przez osobę podającą się za jej wnuczkę. Pokrzywdzona przekazała 10 tys. złotych nieznajomej osobie. Sprawę bada jaworznicka policja.

Sobota, 22 kwietnia
52-letnia kobieta zawiadomiła, iż jej mąż od kilku lat znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. Z relacji jaworznianki wynika, że sprawca od kilku lat nadużywa alkoholu i notorycznie wszczyna awantury, dokonując przy tym niszczenia ich mienia. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi jaworznicka policja.

Niedziela, 23 kwietnia
Nad ranem policjanci prewencji zostali skierowani na ulicę Pionierów, gdzie według zgłoszenia samochód wpadł do rowu. Na miejscu mundurowi potwierdzili tą informację, a zza kierownicy wysiadł pijany 30-letni jaworznianin. Badanie alkomatem wskazało mężczyźnie ponad 2 promile alkoholu. Kierowca stracił prawo jazdy.

Najnowsze

To Top