Bez kategorii

„Szczepienia działają” – obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień

Do końca bieżącego tygodnia obchodzimy Europejski Tydzień Szczepień. Zachęcamy Państwa do przypomnienia sobie wiadomości dotyczących szczepień, a przede wszystkim do odświeżenia harmonogramu obowiązkowych szczepień dzieci i młodzieży w zależności od wieku na stronach Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

W dniach 24 – 30 kwietnia 2017 roku obchodzony jest XII Europejski Tydzień Szczepień. Jest to inicjatywa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), realizowana i koordynowana przez państwa na poziomie lokalnym. Stałym celem tej inicjatywy jest podkreślanie znaczenia szczepień dla ochrony przed chorobami zakaźnymi, którym można zapobiegać poprzez stosowanie szczepień ochronnych.
W tym roku WHO zwraca szczególną uwagę na potrzeby i korzyści wynikające ze szczepień na każdym etapie życia, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej wrażliwych i podatnych grup. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmi: „Vaccines work” – „Szczepienia działają”.
Państwowa Inspekcja Sanitarna promuje szczepienia ochronne poprzez akcję informacyjną „Zaszczep w sobie chęć szczepienia” – informacje dostępne na: www.szczepienia.gis.gov.pl Adresatami przedsięwzięcia są wszyscy zainteresowani tematyką szczepień ochronnych, w szczególności rodzice i opiekunowie dzieci oraz lekarze i pielęgniarki wykonujący szczepienia ochronne.
Wszelkie informacje dotyczące szczepień obowiązkowych i zalecanych oraz szczepień dla osób podróżujących można uzyskać w placówkach podstawowej opieki zdrowotnej, w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jaworznie, przy ul. Pocztowej 7 – osobiście lub pod numerem telefonu (32) 616-41-98 lub na stronach internetowych: www.pzh.gov.pl, www.ptwakc.org.pl, www.mz.gov.pl.

Najnowsze

To Top