Bez kategorii

MZDiM sadzi drzewa

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi do MZDiM dotarła dostawa drzew, które już teraz rozsadzane są w różnych częściach miasta.

Na swoją kolej czekają przeróżne sadzonki, które cieszyć będą oczy Mieszkańców m. in. w Szczakowej, Wilkoszyna, czy centrum. W większości są to nasadzenia zastępcze, które wynikają z wcześniejszych decyzji na wycinkę uschniętych, stanowiących zagrożenie drzew.
Część prac w ramach akcji sadzenia drzew już za nami. W pierwszej kolejności nowe drzewa – dwa klony – pojawiły się na ul. Farnej, w zamian za dwa inne, które uschły pod wpływem ubiegłorocznych upałów.
Pokaźna ilość świeżej roślinności zawitała również w nad rzeką Kozi Bród w Szczakowej, gdzie kilka miesięcy temu usunięto stare, zagrażające Mieszkańcom drzewa. Teraz wzdłuż potoku rośnie pięć różnych gatunków, w tym pięknie kwitnących śliw wiśniowych, lip czy klonów. Łącznie po obu stronach potoku od ul. Jagiellońskiej w stronę ul. Ariańskiej nasadzono 44 nowe drzewa.
Pozostałe okazy pojawiają się sukcesywnie także na Wilkoszynie, jak również na ulicach: Piekarkiej, F. Nullo, Leśnej, czy Chodkiewicza i innych.

Najnowsze

To Top