Bez kategorii

Rodzice zasadzą drzewa z imionami swych dzieci

Na Chrząstówce powstanie Park Nowych Mieszkańców. Rodzice dzieci urodzonych w obecnej kadencji samorządu będą mogli zasadzić w nim dostarczone przez gminę symboliczne drzewo ich dziecka. Już 21 maja – w drugi dzień obchodów jaworznickiego Święta Rodziny – pierwsze 50 dębów zasadzą rodzice dzieci urodzonych w grudniu 2014 i styczniu 2015.

Drzewo Życia znajdziemy w wielu religiach. Symbolizowało ono oś świata, cykle odradzania się przyrody, przemijanie, moc nieśmiertelności, ale także mądrość i sprawiedliwość – różne religie nadawały mu różne znaczenie. Dominującym w tradycji chrześcijańskiej jest motyw wiecznego odradzania się.
Każde dziecko urodzone w Jaworznie w trakcie trwania aktualnej kadencji samorządu może mieć swoje drzewo w Parku Nowych Mieszkańców, który powstanie na działce o powierzchni 6 ha między budowaną obwodnicą północną i Chrząstówką.
– Ten park będzie niezwykły ze względu na to, że zadedykujemy go nowym mieszkańcom Jaworzna – zachęca zastępca prezydenta Monika Bryl. – Każde dziecko, które urodziło się w obecnej kadencji jaworznickiego samorządu będzie mogło wybrać sobie drzewo posadzone w nowym parku. Drzewa będą nosiły tabliczki z imionami dzieci.
Pierwsze 50 dębów zostanie zasadzonych w Parku Nowych Mieszkańców w drugi dzień obchodów jaworznickiego Święta Rodziny. Będą mieli szanse zrobić to rodzice dzieci urodzonych w grudniu 2014 i styczniu 2015 roku, oczywiście jeśli zechcą, aby ich dziecko miało swoje – opatrzone własnym imieniem –  symboliczne drzewo w nowym parku.
Zgłoszenia zawierające imię i nazwisko rodzica, imię i datę urodzenia dziecka oraz tel. kontaktowy Urząd Miejski w Jaworznie przyjmuje do 12 maja br. drogą mailową na adres redakcja@um.jaworzno.pl oraz telefonicznie pod nr. tel. 32 61 81 895 oraz 785 056 849. Pod tymi numerami również więcej informacji na temat akcji.
– Dzięki Państwa pomocy wspólnie założymy Park Nowych Mieszkańców – zapowiada Monika Bryl.

Najnowsze

To Top