Bez kategorii

Wzmożone kontrole w długi weekend

W związku ze zbliżającym się długim weekendem majowym spodziewać się należy na jaworznickich drogach intensywnego ruchu pojazdów. Policja zapowiada podjęcie wzmożonych działań prewencyjnych i częstych kontroli drogowych.

Aby te wolne od codziennych obowiązków dni minęły bez stresu i negatywnych konsekwencji warto przypomnieć sobie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa już teraz.
Dobrze jest przed podróżą zaplanować trasę przejazdu. Czas wyjazdu i powrotu najlepiej dostosować tak, by uniknąć korków przy wyjeździe i powrocie do miasta. Przed wyjazdem dobrze jest sprawdzić dokumenty (prawo jazdy, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie pojazdu) i upewnić się czy ważna jest polisa ubezpieczeniowa, czy nie zbliża się termin badania technicznego pojazdu. Ponadto należy sprawdzić aktualny stan techniczny i wyposażenie pojazdu, w tym sprawność i działanie hamulców, sprawność instalacji elektrycznej, zwłaszcza działanie wszystkich świateł. Powinniśmy być pewni, że w bagażniku znajduje się trójkąt ostrzegawczy, gaśnica, apteczka pierwszej pomocy i koło zapasowe.
Pamiętajmy, że w okolicy miejsc z ograniczeniami prędkości mogą na nierozważnych i spieszących się oczekiwać policjanci lub fotoradary. Ponadto kierowca przekraczający dozwoloną prędkość może się spodziewać nieoznakowanego radiowozu z zamontowanym wideorejestratorem.
Źródło: KMP Jaworzno

Najnowsze

To Top