Bez kategorii

Kronika policyjna

Czy nie przydałaby się nowelizacja przepisów dotyczących karania nietrzeźwych prowadzących? Policjanci coraz częściej zatrzymują pijanych kierowców, którzy nie posiadają prawa jazdy, bo już wcześniej zostało im ono odebrane za jazdę „po pijaku”. Widać recydywiści nic sobie nie robią z sankcji – wsiadają za kółko bez uprawnień i „na gazie”, nadal stanowiąc zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Może pomysł z rekwirowaniem samochodu nie był taki zły? A może wysyłanie na przymusowe badania psychiatryczne i leczenie odwykowe przyniosłoby skutek?

Poniedziałek, 1 maja
47-letni jaworznianin zgłosił, że w nocy nieznany sprawca skradł maskownice tzw. grillów, z zaparkowanych przy ulicy Kolejarzy samochodów bmw serii 3 i 5. Straty zostały oszacowane na 1.600 złotych. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 2 maja
Po południu dyżurny Policji został powiadomiony o kradzieży kieszonkowej. 60-letniej mieszkance Jaworzna nieznany sprawca skradł portfel z dokumentami. Łupem złodzieja padły dokumenty osobiste, dowód rejestracyjny oraz niewielka suma pieniędzy.

Czwartek, 4 maja
W godzinach rannych na ulicy Górnośląskiej policjanci drogówki zatrzymali do rutynowej kontroli samochód renault. W trakcie kontroli okazało się, że 25-letni kierowca posiada na swoim koncie decyzję o cofnięciu uprawnień. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Piątek, 5 maja
Patrol Policji na ulicy Górnośląskiej zatrzymał kobietę, która w stanie nietrzeźwym kierowała samochodem renault. Badanie alkomatem wskazało jaworzniance 1,6 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili także, że kierująca nie powinna znajdować się za kierownicą samochodu, gdyż posiada wyrok sądowy dotyczący zakazu kierowania pojazdami. Sprawą zajął się już wydział dochodzeniowy jaworznickiej Policji.

W godzinach popołudniowych do komendy zgłosiła się 34-letnia kobieta i poinformowała policjantów, że jej były mąż grozi jej pozbawieniem życia. Zgłaszająca dodała równie, że mężczyzna uporczywie nęka ją telefonicznie. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Sobota, 6 maja
Wieczorem na ulicy Sulińskiego policjanci zatrzymali 44-latka, który pomimo sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów, kierował motorowerem. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało 44-latkowi ponad 2 promile alkoholu.

Niedziela, 7 maja
W nocy w centrum miasta policjanci prewencji zatrzymali 27-letniego jaworznianina, który wspólnie ze swoim kolegą pobili 20-letniego mężczyznę. Poszkodowany ze złamanym nosem trafił do szpitala, a pijany sprawca do izby wytrzeźwień. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Najnowsze

To Top