Bez kategorii

Dofinansowanie na kolejny odcinek obwodnicy

Jaworzno zapewniło sobie 3 mln zł dofinansowania na budowę kolejnego odcinka Obwodnicy Północnej Miasta. Chodzi o fragment od ronda przy GEOsferze w kierunku skrzyżowania ul. Szczakowskiej, Górnośląskiej i Chropaczówki. Odcinek ten ma kluczowe znaczenie dla przyszłych mieszkańców Osiedla Sfera, gdyż komunikować będzie osiedle z resztą miasta.

Projekt, na który Jaworzno otrzymało 3 mln zł dofinansowania zakłada budowę 800-metrowego odcinka drogi z pełną infrastrukturą i towarzyszącym ciągiem pieszo-rowerowym, wiodącego od ronda przy GEOsferze do skrzyżowania ul. Szczakowskiej i Chropaczówki. Stanowić ma on kolejny fragment Obwodnicy Północnej Miasta. Przypomnijmy, iż na ukończeniu jest aktualnie jej odcinek łączący rondo w ciągu ul. Chełmońskiego z nowym rondem w ciągu ul. św. Wojciecha.
Planowany fragment zostanie „wpięty” do zachodniego (obecnie „ślepego”) wylotu ronda przy GEOsferze, najprawdopodobniej jednak nie zostanie natychmiast przyłączony do skrzyżowania z ul. Szczakowską. Przypomnijmy bowiem, iż następnym etapem realizacji Obwodnicy Północnej ma być budowa ul. Nowoszczakowskiej oraz zastąpienie wspomnianego skrzyżowania rondem.
Inwestycja ma pierwszorzędne znaczenie dla przyszłych mieszkańców Osiedla Sfera, które realizuje obecnie jaworznickie TBS. Do tego bowiem odcinka przyszłej drogi ma być podłączona cała wewnętrzna infrastruktura drogowa osiedla.
W przyszłości Obwodnica Północna Miasta umożliwi podróżującym ominięcie śródmieścia Jaworzna północnym „ringiem” – od ul. Braci Gutmanów aż po Nowoszczakowską, z odbiciem w kierunku ul. Bukowskiej.

Najnowsze

To Top