Bez kategorii

Kronika policyjna

Uwaga „puszkarze” – motocykliści są wszędzie! Sezon motocyklowy rozpoczął się na dobre i już docierają pierwsze doniesienia o wypadkach z ich udziałem. Wbrew mitom – to nie zawsze motocykliści i ich prędkość jest przyczyną kolizji. Dowodzi tego niedzielne zdarzenie na Górze Piasku. Wymuszenia pierwszeństwa lub niesygnalizowanie manewrów przez kierowców samochodów są niestety zjawiskiem nagminnym. Apelujemy zatem do kierowców: kierunkowskazy i lusterka nie służą ozdobie – należy ich używać! Motocyklistom zaś przypominamy, że strojem przeznaczonym do jazdy jest kombinezon, a nie krótkie gacie.

Poniedziałek, 22 maja
Przed południem policjanci zostali wezwani do jednego z kompleksów handlowych w rejonie Wojska Polskiego, gdzie pracownicy ochrony zatrzymali sprawcę kradzieży. Na miejscu mundurowi ustalili, iż mężczyzna ukradł z półki towar wartości 30 złotych. W związku z tym wykroczeniem, policjanci ukarali sprawcę kradzieży mandatem w wysokości 500 zł.

48-letni jaworznianin zgłosił, że nieznany sprawca najprawdopodobniej przy pomocy dopasowanego klucza włamał się do jego zaparkowanego dostawczego renaulta. Sprawca z wnętrza pojazdu skradł radioodtwarzacz oraz narzędzia. Straty zostały oszacowane na blisko 600 złotych.

Wtorek, 23 maja
Do komendy policji zgłosił się 38-letni mieszkaniec Jaworzna i powiadomił dyżurnego o tym, że brat zgłaszającego w trakcie awantury domowej groził mu pozbawieniem życia. W tej sprawie policja prowadzi czynności sprawdzające.

Środa, 24 maja
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępstw gospodarczych zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który w swoim samochodzie miał 900 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzowych oraz kilka kilogramów nielegalnego tytoniu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

77-letnia kobieta powiadomiła policję o oszustwie. Nieznana osoba. podająca się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej, wyłudziła od zgłaszającej 500 złotych pod pretekstem wymiany drzwi wejściowych do mieszkania. Sprawę bada Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

Piątek, 26 maja
53-letni pracownik firmy „Skanska” zawiadomił, że nieznany sprawca skradł ze stojącego na bocznicy kolejowej pociągu 300 kg przewodu miedzianego. W tym przypadku straty zostały określone na 6.000 złotych.

Niedziela, 28 maja
W godzinach popołudniowych mundurowi zostali wezwani na interwencję domową w dzielnicy Podłęże. Agresywny 56-letni sprawca awantury w stanie nietrzeźwym trafił do izby wytrzeźwień. 52-letnia kobieta powiadomiła policjantów, iż mężczyzna groził jej pozbawieniem życia. Czynności w tej sprawie prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

W rejonie skrzyżowania ulicy Batorego z ulicą Górnośląską doszło do wypadku drogowego. 19-letnia kobieta kierując fiatem nie udzieliła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającemu się motocykliście. 41-letni kierowca jednośladu trafił do szpitala. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kobiecie prawa jazdy.

Najnowsze

To Top