Bez kategorii

Jacek Cygan w Bibliotece

W ramach obchodów Dni Jaworzna Miejska Biblioteka Publiczna w Jaworznie zaprasza wszystkich swoich czytelników na spotkanie autorskie z Jackiem Cyganem. Wydarzenie odbędzie się w sobotę – 10 czerwca. Bezpłatne wejściówki można odebrać w Bibliotece już w piątek – 2 czerwca, po godz. 18.

Z okazji corocznego miejskiego święta – Dni Jaworzna, Biblioteka serdecznie zaprasza na wieczór z udziałem Jacka Cygana – twórcy tekstów znakomitej części polskich przebojów (ponad 1.300 piosenek!), poety, librecisty, autora opowiadań, dramatu psychologicznego oraz scenariuszy.
Tytuł wydarzenia – „Życie jest piosenką” – nawiązuje do publikacji naszego gościa – swoistej podróży sentymentalnej, przybliżającej kulisy powstania najważniejszych utworów i zawierającej portrety czołowych polskich artystów, a także spektaklu granego od 2014 r. w Teatrze Polskim w Warszawie.
Spotkanie w Bibliotece odbędzie się tuż po ukazaniu się najnowszego zbioru poetyckiego Jacka Cygana „Boskie błędy”.
Organizacja imprezy będzie możliwa dzięki finansowemu wsparciu Fundacji Energetyka na Rzecz Polski Południowej, w ramach realizacji bibliotecznego projektu „Koło Kwintowe – Ars rozważania o literaturze i muzyce”
Wejściówki na spotkanie do odbioru w Wypożyczalni dla Dorosłych Biblioteki Głównej, od 2 czerwca br. od godz. 18.00.

Najnowsze

To Top