Bez kategorii

Kronika policyjna

Niejako przy okazji kroniki policyjnej przypominamy, iż od 1 czerwca weszły w życie zmiany w prawie, które polegają na zaostrzeniu kar dla kierowców notorycznie łamiących przepisy. Szczególnie surowo będą karani ci, którzy prowadzą samochody po odebraniu prawa jazdy oraz po sądowym orzeczeniu zakazu prowadzenia pojazdów. Natomiast pijani kierowcy, którzy spowodują wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkimi obrażeniami ciała, trafią do więzienia bez możliwości warunkowego zawieszenia kary.

Poniedziałek, 29 maja
Do komendy policji zgłosił się 26-letni jaworznianin i poinformował o uszkodzeniu jego samochodu. Nieznany sprawca ostrym narzędziem zarysował powłokę lakierniczą w zaparkowanym samochodzie skoda. Właściciel samochodu powstałe straty oszacował na 1.500 złotych.

Wtorek, 30 maja
40-letnia kobieta zgłosiła, iż od kilku lat jej mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie. W trakcie interwencji policjanci założyli 45-letniemu sprawcy awantury „niebieską kartę”. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Czwartek, 1 czerwca
19-letnia mieszkanka Jaworzna zawiadomiła, iż nieznana osoba w autobusie PKM przywłaszczyła pozostawiony na siedzeniu jej telefon marki Samsung Galaxy S6. Straty w tym przypadku wynoszą 1.400 złotych.

Nieznany sprawca skradł zaparkowany przy ulicy Inwalidów Wojennych skuter marki Futong. 30-letni właściciel motoroweru straty określił na 900 złotych. Sprawę prowadzi jaworznicka dochodzeniówka.

Piątek, 2 czerwca
Po południu 77-letni jaworznianin został okradziony na popularnej „Kociej”. W trakcie robienia przez mężczyznę zakupów, złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi i skradł mu z kieszeni portfel z pieniędzmi. Poszkodowany straty oszacował na 870 złotych.

Wieczorem na ulicy Katowickiej patrol drogówki zatrzymał do rutynowej kontroli osobowego renaulta. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało 31-letniemu kierowcy ponad 0,5 promila alkoholu.

Sobota, 3 czerwca
38-letni jaworznianin poinformował, że nieznany sprawca włamał się do jego piwnicy mieszczącej się przy ulicy O. Langego. Złodziej pokonał zabezpieczenie drzwi i skradł rower marki Giant Revel wartości ponad 2.000 złotych. Czynności w tej sprawie prowadzi Wydział Kryminalny KMP Jaworzno.

W godzinach wieczornych patrol interweniował na ulicy Matejki wobec nietrzeźwego 25-latka. Pijany sprawca awantury znieważył policjantów i naruszył ich nietykalność. 25-letni jaworznianin został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Najnowsze

To Top