Bez kategorii

I Byczyński Byk – mieszkańcy chcą więcej takich imprez

W Jaworznie atrakcyjne imprezy odbywają się nie tylko na Rynku Głównym czy w Śródmieściu. Dowodem I Byczyński Byk, który przyciągnął w sobotę – 27 maja – do Byczyny tłumy mieszkańców Jaworzna. Byczyński rynek tętnił życiem podczas rodzinnego pikniku.

Rodzinny piknik na rynku w Byczynie nie był jedynym elementem I Byczyńskiego Byka. Impreza była właściwie zwieńczeniem całego dnia wypełnionego atrakcjami – zasłużonym odpoczynkiem połączonym z zabawą po aktywności fizycznej.
Uczestnicy sobotniego wydarzenia w Byczynie mogli bowiem spędzać wspólnie czas od godzin przedpołudniowych. Organizatorzy zaproponowali przed południem udział w rajdzie rowerowym na dystansie 17 km. Można było również pomaszerować z kijkami. Miłośnicy nordic walking mieli do przejścia trasę 10 km w najbardziej malowniczych okolicach Byczyny.
Oprócz propozycji rekreacyjnych, była także propozycja dla miłośników zmagań szachowych. W Klubie Niko odbył się turniej w tej „królewskiej grze”.
Po południu przyszedł czas na integrację podczas rodzinnego pikniku na byczyńskim rynku. Licznie przybyli nie tylko mieszkańcy Byczyny, ale także jaworznianie z innych dzielnic.
– Przygotowania do I Byczyńskiego Byka trwały niemal pół roku. Ogromnie się cieszę, że w tym czasie sami mieszkańcy Byczyny zgłaszali się do mnie oferując swą pomoc organizacyjną oraz chęć zaprezentowania na przykład swoich talentów ze sceny – mówi radna Anna Lichota. – Zrodziło się w ten sposób wiele pomysłów, które rzeczywiście wzbogaciły naszą imprezę i pozwoliły się wykazać mieszkańcom. Jednym z nich był konkurs fotograficzny, z którego część prac mogliśmy oglądać na rynku. Mieszkańcy Byczyny są fantastycznymi, przyjaznymi i pełnymi pomysłów ludźmi. Co najważniejsze chcą swe pomysły realizować i dzielić się z innymi. W tym upatruję sukcesu I Byczyńskiego Byka –  pracowaliśmy i bawiliśmy się wszyscy razem. Na pewno będę dążyć do tego, by wydarzenie odbywało się cyklicznie co roku.
– A w najbliższym czasie zapraszam wszystkich mieszkańców na byczyński rynek na obchody Bożego Ciała, a później na nasze dzielnicowe Dożynki, które oczywiście też będą na rynku – dodaje Anna Lichota.
Byczyńska radna potwierdza, iż mieszkańcy znakomicie bawili się podczas występów artystycznych i uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach. „Takich imprez powinno być więcej” – to najczęściej powtarzane przez nich stwierdzenie.


Prezydent Paweł Silbert:
Rynek w Byczynie – zrealizowany w ramach projektu „Miasta 7 Rynków”, pokazuje jak świetnie ludzie potrafią się jednoczyć wokół jakiejś idei. Fantastyczne jest to, że nie działo się to tylko podczas majowego Pikniku, ale już podczas wcześniejszych wydarzeń. Doskonale pamiętam ubiegłoroczne otwarcie pierwszego zmodernizowanego, lokalnego rynku – widać w tym wszystkim duże zaangażowanie społeczności dzielnicy, a dzięki temu również ogrom uczestników tych wydarzeń. W całym projekcie chodziło nam właśnie o to, by mieszkańcy mieli przestrzeń do wspólnych spotkań. Miejsc, w których można zorganizować ciekawe imprezy, gdzie mogą być razem, ze swoimi dziećmi i rodzinami. To wszystko powoduje, że na tym nowym rynku, wszyscy mogą wspólnie spędzać czas i być po prostu szczęśliwi. Dziękuję za wszystkie uwagi i propozycje złożone do „Skrzynki Marzeń”.

Najnowsze

To Top