Bez kategorii

Obwodnica otwarta

Kolejny odcinek Obwodnicy Północnej miasta został otwarty. W sobotnie południe (3 czerwca) uroczystego otwarcia dokonały dzieci. Nowe połączenie drogowe zmniejszy natężenie ruchu w ścisłym Śródmieściu.

W sobotę (3 czerwca) otwarto 2,5-kilometrowy odcinek drogi, łączący rondo przy ul. Chełmońskiego z nowym rondem przy ul. św. Wojciecha nieopodal GEOsfery.
Oznacza to, że kierowcy będą mogli przemieścić się od skrzyżowania DK 79 z ul. Braci Gutmanów aż do ronda przy GEOsferze z pominięciem ścisłego Śródmieścia i newralgicznych skrzyżowań w centrum. Droga ta stanie się wygodną alternatywą, która odciąży Śródmieście i ułatwi poruszanie się między osiedlami i dzielnicami Jaworzna. Oczywiście wpierw musi zostać dokończona przebudowa skrzyżowania Braci Gutmanów – Krakowska (rondo typu holenderskiego).
Już wkrótce ruszy budowa kolejnego odcinka drogi (obok Osiedla Sfera) od ronda przy GEOsferze do skrzyżowania Szczakowskiej i Chropaczówki. W planach jest również budowa ul. Nowoszczakowskiej, która domknie pierścień obwodnicy, umożliwiając szybki przejazd z południowo-wschodniego krańca Jaworzna na jego północno-zachodnią rubież. Kontynuowane będzie także przedłużenie obwodnicy w kierunku ul. Bukowskiej.
Wzdłuż oddanego w sobotę do użytku odcinka obwodnicy została poprowadzona droga dla rowerów i pieszych o szerokości 3,5 metra. Dla poprawy bezpieczeństwa i komfortu użytkowników, obok skrzyżowania na Sadowej Górze powstał podziemny tunel. Budowa tego odcinka obwodnicy kosztowała nieco ponad 7,8 mln zł. Na jej realizację Gmina pozyskała środki zewnętrzne w całej kwocie. Wykonawcą robót była SKANSKA S.A.

Najnowsze

To Top