Bez kategorii

„Skrzynka marzeń” – nowa forma konsultacji

Piknik w Byczynie już za nami. Warto jeszcze raz podziękować mieszkańcom za zaangażowanie w organizację tego wydarzenia, liczny udział w samej imprezie i…. wypełnienie ankiet. W drodze konsultacji mieszkańcy wypełniali ankiety na temat inwestycji i projektów zrealizowanych w dzielnicy, a także przyszłościowych zadań do zrealizowania.

Oprócz świetnej zabawy na Rynku i udziału w konkurencjach sportowych w ramach 1 Byczyńskiego Byka, mieszkańcy odwiedzali stoisko miasta, tutaj wrzucali wypełnione ankiety do specjalnej „Skrzynki Marzeń”. Zebraliśmy 233 wypełnione ankiety.
To czego mieszkańcy najczęściej oczekują od władz miasta to m.in. zamknięcia ruchu samochodowego na rynku (najwięcej głosów), zwiększenia ilości imprez kulturalnych w centrum Byczyny, dalsze inwestycje w poprawę infrastruktury drogowej w ramach programu „Czas na gruntówki”. Dla mieszkańców bardzo ważna jest budowa kanalizacji – i tu mamy dobrą informację, MPWiK przystępuje już w czerwcu do prac w Byczynie (spotkanie informacyjne w tej sprawie odbędzie się 7 czerwca o godz. 17:00 w Klubie NIKO). Zaraz po kanalizacji mieszkańcy chcą, aby zostały wyremontowane główne drogi w dzielnicy (ul. Krakowska, Korczyńskiego, Baranowskiego, Gwardzistów, Łanowa) wraz z nowymi chodnikami. Te drogi będą odbudowane po pracach kanalizacyjnych.
Priorytetem jest także wyregulowanie skrzyżowania i odciążenie z ruchu ul. Krakowskiej, szansą na to może być budowa estakady, którą mieszkańcy wskazali w ankietach. Budowa dodatkowych miejsc parkingowych też według mieszkańców jest potrzebną inwestycją. Byczynianie oczekują rozwoju komunikacji publicznej w dzielnicy – częstszych kursów autobusów i większej ilości przystanków. Jak ważne jest środowisko naturalne wskazują głosy o konieczności doprowadzenia sieci gazowej w dzielnicy. Mieszkańcy nie zapominają również o rekreacji: wyznaczenie i budowa ścieżek do Nordic Walking i oznakowanie dróg rowerowych to priorytety w tej dziedzinie.
– To nowa formuła konsultacji społecznych, które zostały zorganizowane przy okazji Pikniku w Byczynie – mówi Łukasz Kolarczyk, naczelnik Biura Promocji i Informacji Urzędu. – Prezydent skierował do mieszkańców zaproszenia na Piknik. Na drugiej stronie zaproszenia znajdowała się ankieta, w której mieszkańcy mogli ocenić projekty zrealizowane w dzielnicy i zgłosić własne pomysły. Z rozmów przy naszym stoisku wiem, że mieszkańcom bardzo spodobała się ta akcja i będziemy ją kontynuować w kolejnych dzielnicach – dodaje.

Najnowsze

To Top