Bez kategorii

Szansa na gaz w Byczynie i Ciężkowicach

W Byczynie i Ciężkowicach odbędą się spotkania mieszkańców z przedstawicielami Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. w sprawie dalszej gazyfikacji obu dzielnic. Aktualnie pojawia się szansa doprowadzenia gazu do kolejnych gospodarstw domowych. O tym czy inwestycja będzie realizowana zadecydować może liczba potencjalnych klientów, którzy byliby zainteresowani podłączeniem do sieci gazowej.

Spotkanie w sprawie ewentualnego doprowadzenia gazu do Byczyny odbędzie się 23 czerwca (piątek) o godz. 16.00 w Klubie „Niko”. Przedstawiciele Polskiej Spółki Gazownictwa przedstawią możliwości gazyfikacji dzielnicy. Oczywiście czy dojdzie do realizacji inwestycji zadecyduje ilość osób zainteresowanych podpięciem do sieci gazowniczej.
Byczyna należy do dzielnic Jaworzna, do których nitka gazociągu w ogóle nie dociera. Sieć kończy się na ul. Wiosny Ludów w Jeleniu.
Podobnie rzecz się ma z Ciężkowicami, gdzie gaz dociera jedynie do części mieszkańców. Jak dotąd głównym problemem dla gazowników była linia kolejowa E30. W bieżącym roku PKP PLK ruszyła z kompleksową modernizacją odcinka linii kolejowej między Jaworznem a Trzebinią i w związku z pracami torowymi pojawia się doskonała okazja do przeprowadzenia nitki gazociągu pod szlakiem kolejowym.
Spotkanie przedstawicieli Polskiej Spółki Gazownictwa z zainteresowanymi mieszkańcami Ciężkowic ma się odbyć w przyszły piątek, 30 czerwca, o godz. 17.00 w siedzibie OSP Ciężkowice.
Zapraszamy na spotkania mieszkańców Byczyny i Ciężkowic, którzy zainteresowani są podłączeniem do sieci gazowej.

Najnowsze

To Top