Bez kategorii

Kronika policyjna

W sobotę policja zatrzymała „naspidowanego” kierowcę wraz z pasażerem, przy którym znaleziono kilka gramów amfetaminy. Z różnych rejonów kraju docierają doniesienia o coraz większej liczbie kierowców jeżdżących po zażyciu amfetaminy. „Dane dotyczące roli narkotyków z rodziny amfetamin w wypadkach samochodowych wskazują na zażywających amfetaminę jako na grupę obarczoną szczególnym ryzykiem w tym zakresie w porównaniu z populacją ogólną. Większe dawki tych substancji oraz łączenie ich z alkoholem istotnie podnoszą ryzyko podejmowania niebezpiecznych zachowań podczas jazdy samochodem. Zaobserwowano, że zachowanie kierowców będących pod wpływem narkotyków z tej grupy cechuje się brawurą (…)” – czytamy w raporcie opracowanym w Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi. „Jeździłam na spidzie długi czas i powiem jak na spowiedzi… człowiek ma niezły rozpiź…el w bani. […] Potok myśli sprawia, że robisz masę czynności w jednej chwili.” – pisze na internetowym forum anonimowa użytkowniczka narkotyku. A do tego syndrom „jestem Bogiem”.

Poniedziałek, 3 lipca
Po południu do komendy policji zgłosiła się mieszkanka Jaworzna i poinformowała o włamaniu do altanki na terenie ogródków działkowych przy ulicy Oscara Langego. Nieznany sprawca wyważył okno domku i po wejściu do środka skradł sprzęt RTV oraz narzędzia. Wartość strat została oszacowana na 1,5 tys. złotych.

Wtorek, 4 lipca
Wieczorem w rejonie Parku Lotników przy ulicy Tysiąclecia policjanci zatrzymali pijanego 43-letniego jaworznianina, który wszczął awanturę, a następnie znieważył i naruszył nietykalność interweniujących stróżów prawa. Agresywny mężczyzna został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Środa, 5 lipca
42-letni jaworznianin zgłosił, że na portalu internetowym OLX.pl podczas zakupu odkurzacza marki „Karcher” został oszukany przez osobę podającą się za Konrada Ś. z Torunia. Zgłaszający wpłacił na wskazane przez sprzedającego konto blisko 1,4 tys. złotych, jednak towaru nie otrzymał.
Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Czwartek, 6 lipca
Wieczorem na ulicy Gagarina policjanci z Oddziału Prewencji w Katowicach zatrzymali do kontroli drogowej samochód renault. W trakcie sprawdzania dokumentów okazało się, iż 19-letni kierowca nie posiada prawa jazdy, a posiada z kolei na swoim koncie Decyzję Prezydenta Miasta Jaworzna                o cofnięciu uprawnień.

W nocy na ulicy Długoszyńskiej policyjni wywiadowcy zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który znajdując się w stanie nietrzeźwym kierował samochodem opel. Badanie alkomatem wskazało kierowcy ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Piątek, 7 lipca
W godzinach popołudniowych na ulicy Korczyńskiego, patrol drogówki zatrzymał do rutynowej kontroli kierowcę 32-letniego skutera. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od motorowerzysty alkohol. Przeprowadzone badanie trzeźwości wskazało mężczyźnie 3 promile.

Policjanci zatrzymali dwie kobiety w wieku 49 i 50 lat, które wspólnie i w porozumieniu wtargnęły do jednego z mieszkań na Osiedlu Stałym i okradły 82-letniego mężczyznę. Złodziejki skradły starszemu mężczyźnie 600 złotych. Sprawą zajęli się policjanci kryminalni.

Sobota, 8 lipca
Przed północą w rejonie ulicy Wróblewskiego katowiccy policjanci zatrzymali 29-letniego jaworznianina, który po zażyciu narkotyków kierował samochodem skoda. Dodatkowo policjanci stwierdzili w jego organizmie alkohol. Wraz z 29-latkiem samochodem podróżował 34-letni jaworznianin, u którego policjanci znaleźli kilka gramów amfetaminy.

Najnowsze

To Top