Sport i rekreacja

Tour de Pologne u nas już w poniedziałek

Po roku przerwy znowu witamy w naszym mieście największą imprezę kolarską w Polsce. W najbliższy poniedziałek (31 lipca) na Jaworznickim Rynku odbędzie się start III etapu 74. Tour de Pologne. Górzysty etap z Jaworzna do Szczyrku liczy 161 km. Start imprezy w Jaworznie zaplanowano na godz. 14.00. Wydarzenie będzie transmitować na żywo TVP Sport.

Czesław Lang nigdy nie ukrywał, że start etapu Tour de Pologne z Jaworzna przed dwoma laty był „strzałem w dziesiątkę”. Miasto zadbało o doskonałą organizację wydarzenia, a największe wrażenie zrobiły tłumy jaworznian, którzy owacyjnie witali kolarzy podczas prezentacji na rynku oraz dopingowali ich na całym odcinku prowadzącym przez teren naszego miasta. Wszyscy pamiętamy szalony koloryt kibiców w Byczynie, których zdjęcia obiegły wszystkie krajowe media. Jaworzno i jego mieszkańcy stworzyli atmosferę prawdziwego kolarskiego święta, którą zawodnicy znają np. z Tour de France.
Nie może więc dziwić, że już w najbliższy poniedziałek – 31 lipca – III etap tegorocznego Tour de Pologne wystartuje ponownie z Jaworzna. Kolarze w formie startu honorowego wyruszą z jaworznickiego Rynku i po rundzie w Śródmieściu (Pocztowa, Grunwaldzka, Mickiewicza, Sławkowska, Słowackiego) pojadą w kierunku Osiedla Stałego, gdzie planowany jest już start ostry. Zawodnicy przejadą łącznie ponad 12 km ulicami naszego miasta – Grunwaldzką, Kolejową, Moniuszki, Piłsudskiego, Wojska Polskiego i Wysoki Brzeg. Z Jaworzna skierują się do Mysłowic, a stamtąd pomkną w kierunku Oświęcimia.
Impreza dla kibiców, związana z powitaniem kolarzy i honorowym startem etapu rozpocznie się o godz. 14.00. Oprócz możliwości kontaktu z gwiazdami światowego kolarstwa (Peter Sagan, Rafa Majka, Vincenzo Nibali, Bob Jungels, Adam Yates), organizatorzy i sponsorzy zadbają o dodatkowe atrakcje.
W tegorocznym Tour de Pologne wystartują 22 zespoły, liczące łącznie 217 zawodników. Prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej Brian Cookson stwierdził, że tak mocnej obsady TdP nie miał jeszcze nigdy – peleton będzie wprost naszpikowany gwiazdami i pod tym względem nie będzie ustępował najważniejszym, światowym kolarskim imprezom – Tour de France, Giro d’Italia czy Vuelta a Espana. To właśnie przedwczesne (i w dramatycznych okolicznościach) przerwanie występu w Tour de France umożliwi start w TdP Rafałowi Majce i Peterowi Saganowi. Vincenzo Nibali traktuje nasz wyścig jako „przetarcie” przed Vuelta a Espana.
Start III etapu Tour de Pologne będzie transmitowany z Jaworzna na żywo przez TVP Sport. Transmisja rozpocznie się o godz. 14.25. Skoro jednak sławy światowego kolarstwa będą w Jaworznie, nie ma powodów, by obserwować wydarzenie na ekranach telewizorów.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w wielkim sportowym święcie na Rynku i aktywnego kibicowania kolarzom na jaworznickiej trasie Tour de Pologne.

Najnowsze

To Top