Kultura i rozrywka

Czwarty koncert Letniego Festiwalu Rocka

Zapraszamy już na czwarty koncert w ramach Letniego Festiwalu Rocka 2017 do Klubu Relax. Trzynastego (nie w piątek, lecz w niedzielę) sierpnia na scenie Relaxu zobaczymy kolejne trzy młode kapele. Przyjdźcie, posłuchajcie, a potem zagłosujcie na najlepszych. Start imprezy o 18.00.

W najbliższą niedzielę (13 sierpnia) ze sceny Relaxu znowu popłynie solidna porcja rocka w jego różnych odsłonach. W niedzielnym zestawie znajdą się trzy kapele – z Jaworzna, z Rudy Śląskiej i z Praszki (opolskie). A oto ich krótkie portfolio:

Sis Nombre
Zaczynali muzykować w latach 90–tych w Domu Kultury w Szczakowej. Po kilku latach grania w składzie: Paluch – wokal i gitara solowa, Arek – gitara prowadząca, Głaz – perkusja, Adam – bas i akordeon; ich drogi rozeszły się i zawiesili swoją działalność. Kilka miesięcy temu postanowili reaktywować zespół w zmienionym składzie – na perkusji Jacek. „Gramy głównie własne kompozycje (właściwie Palucha) w stylu hardrockowym” – piszą o sobie.
Zatem paluchy do góry (kciuki, nie inne) dla Palucha i ekipy.

Odwilż
Zespół działa od początku 2017 r. Tworzą go: Michał Jędryszek – śpiew, gitara, Bartłomiej Polniak – bas, Maciej Sliwiński – perkusja. Zespół wykonuje muzykę rock’n’rollową.
Zupełnie świeża, bo ledwie od kilku miesięcy „trwająca” Odwilż pochodzi z Praszki w województwie opolskim. Przywitajmy ich gościnnie w Jaworznie.

Flawless Red Guns
Zespół powstał w 2016 r. Ich pierwszy koncert, będący zarazem debiutem, miał miejsce podczas półfinałowego koncertu Antyfestu Antyradia w CK Wiatrak. Zespół wykonuje muzykę z pogranicza rocka i metalu.
Jakoś tak się utarło, że jak z serca Górnego Śląska, to musi brzmieć tęsknie bluesowo albo ostro metalowo. FRG wybrali tę drugą drogę.

Zapraszamy wszystkich w niedzielę (13 sierpnia) do Relaxu o godz. 18.00 na solidną porcję rocka. Wstęp oczywiście wolny.

 

Najnowsze

To Top