Z miasta

Historyczne przedsięwzięcia TBS

„Nie ma dnia, by do naszego biura nie trafiało przynajmniej kilka osób, które pytają o mieszkanie” – tak o zainteresowaniu zasobem JTBS mówią sami pracownicy spółki miejskiej. Faktycznie, JTBS na bazie swoich wieloletnich doświadczeń oraz dokonań uplasowało się na pozycji lidera na lokalnym rynku nieruchomości i ciągle podejmuje nowe wyzwania, by nie osiąść na laurach.

W 2007 r. Spółka postawiła sobie jasny cel: „realizacja polityki zawartej w strategii mieszkaniowej dla miasta Jaworzna” – od tego momentu w przestrzeni miejskiej, z roku na rok pojawiają się nowe budynki z logiem JTBS na skalę niespotykaną wcześniej.
Co ciekawe, zarząd spółki prowadząc działalność stara się także wpływać na rewitalizację miejsc, które straciły już splendor a dziś swoją estetyką odbiegają od przyjętych w mieście standardów. W ten sposób kilka lat temu kompletnie odnowiono kamienicę przy ul. Mickiewicza 1, potem budynek z nr 19. W 2014 roku JTBS tchnęło świeżością w dzielnicę Szczakowa, gdzie przy ul. Koszarowej 9 oddano do użytku nowoczesny budynek z 25 mieszkaniami na wynajem, placem zabaw, monitoringiem i własnym parkingiem. Obecnie prowadzone są prace budowlane przy modernizacji i przebudowie starego pawilonu handlowego SŁONECZNA, który już w przyszłym roku zostanie oddany do użytku z 49 mieszkaniami, parkingiem wewnętrznym, ogólnodostępnym placem zabaw i strefą seniora.
Oprócz współpracy z Gminą Miasta Jaworzna, Jaworznickie TBS opiera się także przy realizacji inwestycji, na rządowych programach wsparcia budownictwa mieszkaniowego. To właśnie m.in. dzięki tej sposobności po raz pierwszy w historii Jaworznickiego TBS i z pewnością pierwszy raz od kilku dekad w Jaworznie, spółka miejska realizuje jednoczasowo budowę 262 mieszkań o łącznej wartości 42 mln zł. Wynik ten jest sumą prowadzonych w tym samym czasie inwestycji przy ul. św. Wojciecha (16 mieszkań), ul. Glinianej (wieżowiec Słoneczna z 49 mieszkaniami) oraz na osiedlu SFERA (w etapie I – 84 mieszkania i w etapie II – 113 mieszkań). Jak łatwo zauważyć spółka prowadzi jednoczasowo cztery przedsięwzięcia inwestycyjne w różnych rejonach miasta. Tak ambitne przedsięwzięcie wymaga wyjątkowo precyzyjnej koordynacji działań, z uwagi choćby na nierzadko pojawiającą się potrzebę równoczesnego zgrania działań wykonawców poszczególnych inwestycji i dostawców mediów.
Wydawać by się mogło, że w JTBS pracuje cała rzesza ludzi odpowiedzialnych za obsługę księgową, zamówienia publiczne, prowadzenie inwestycji, sprzedaż i wynajem nieruchomości, a także zarządzanie istniejącym zasobem lokalowym…gdy tymczasem w biurze JTBS przy ul. Mickiewicza 1 spotkamy jedynie ośmiu pracowników, w tym prezesa jednoosobowego zarządu. Spółka kierowana przez Janusza Łacha jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się TBS-ów w kraju. Potwierdzają to wyniki niezależnych rankingów – w szczególności piąte miejsce w ogólnopolskim rankingu Towarzystw Budownictwa Społecznego za rok 2016 (organizowanym przez „Strefę Gospodarki”, ogólnopolski dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej”).
Warto przypomnieć, że jeszcze w tym roku 84 rodziny wprowadzą się do nowych mieszkań na osiedlu SFERA, kolejnych 16 w budynkach przy ul. św. Wojciecha, pozostałe 162 otrzymają klucze do wymarzonego „M” w następnych realizacjach już w 2018 r.
Dziś, choć Jaworznickie TBS realizuje 262 mieszkania o wartości 42 mln zł spółka przygotowuje nowe plany swoich działań, które mają się wpisywać w prowadzone już, jak i przygotowywane do realizacji, inwestycje miejskie, tak by Jaworzno stanowiło funkcjonalną i przyjemną do mieszkania przestrzeń.

Najnowsze

To Top