Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Kilka chwil deszczu w sobotę, mokra nawierzchnia i zbyt duża prędkość sprawiły, że zakręt na ulicy Dąb okazał się zbyt ciasny dla kierowcy passata. Na wyjściu z łuku wyrzuciło go na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się czołowo z golfem. Upały i dobre warunki drogowe chyba przytępiły instynkt samozachowawczy niektórych kierowców i podbiły „poczucie nieśmiertelności” o kilka punktów. Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar śmiertelnych. Pamiętajmy: mokra nawierzchnia = śliska nawierzchnia! Zwłaszcza w początkowej fazie opadów, gdy pył na jezdni zmienia się w zdradliwą maź.

Poniedziałek, 7 sierpnia
Kierujący samochodem seat ibiza, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, na ul. Ciężkowickiej uderzył w słup wysokiego napięcia. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń. Kierujący został ukarany mandatem karnym.

Wtorek, 8 sierpnia
Patrol wywiadowców w dzielnicy Ciężkowice zatrzymał 32-letniego mieszkańca Jaworzna, który był poszukiwany celem doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia tam kary pozbawienia wolności.

Środa, 9 sierpnia
Wywiadowcy w dzielnicy Szczakowa zatrzymali 20-letniego mieszkańca Jaworzna, który będąc pod działaniem środków odurzających prowadził pojazd marki opel. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Czwartek, 10 sierpnia
W dzielnicy Łubowiec policyjni wywiadowcy zatrzymali 17-letniego mieszkańca naszego miasta poszukiwanego przez Sąd Rodzinny w Elblągu. Zostanie on doprowadzony do Ośrodka Wychowawczego. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Piątek, 11 sierpnia
Drogówka w Centrum zatrzymała do kontroli pojazd citroen, którym kierował 45-letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał blisko 2,5 promila alkoholu, dodatkowo miał czyny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez sąd. Sprawę prowadzi KMP w Jaworznie.

Sobota, 12 sierpnia
W dzielnicy Jeleń doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów. Kierujący passatem 45-letni mężczyzna, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z samochodem vw golf. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały zabrane przez pogotowie do szpitala – ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci WRD wykonali na miejscu czynności procesowe i zatrzymali kierującemu passatem uprawnienia do kierowania pojazdami. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Niedziela, 13 sierpnia
W jednej z dzielnic Jaworzna dokonano włamania do domu przez wyważenie okna balkonowego. Łupem złodziei padła biżuteria i rzeczy osobiste na kwotę ok. 20.000 zł. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top