Kultura i rozrywka

Finał festiwalu za tydzień

Wakacje dobiegają końca, a wraz z nimi koniec letniej sceny Relaksu w postaci Letniego Festiwalu Rocka 2017. Przed nami jeszcze tylko jeden regularny koncert konkursowy (27 sierpnia) oraz wielki finał w sobotę, 2 września. Gwiazdą koncertu finałowego będzie grupa Farben Lehre, a swoje 11. urodziny obchodzić będzie Mandat.

Za nami już pięć wieczorów koncertowych w ramach Letniego Festiwalu Rocka 2017 w Klubie Relax. Pięć wieczorów z muzyką rockową w różnych odmianach – od rock’n’rolla, poprzez blues-rock, rock alternatywny aż po hard rock i heavy metal.
Do tej pory na scenie Relaksu zobaczyliśmy 14 zespołów, z czego 5 to kapele jaworznickie. Trzeba zatem przyznać, iż inicjatywa Marka Malisza zdobyła sporą popularność poza granicami naszego miasta. Na festiwalu zapragnęły pokazać się zespoły z Chrzanowa, Trzebini, Sosnowca, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Rudy Śląskiej, Pszczyny, Praszki i Istebnej.
O ile ubiegła niedziela była w Relaksie dniem „jaworznickim”, bo scena należała wyłącznie do Nocy na Wycieraczce i Mastermen (nasi lokalni wykonawcy), o tyle w najbliższą niedzielę (27 sierpnia) zagrają tylko zespoły przyjezdne.
Od godz. 18 w klubie na Niedzieliskach wystąpią Now (Pszczyna), Gentle Blow (Chrzanów), TSE The Sudden Entrance (Zabrze) i Eder (Chrzanów). Wstęp na koncert wolny.
Przypominamy wszystkim miłośnikom rockowych klimatów, że na facebookowym profilu Klubu Relax wciąż można głosować w plebiscycie publiczności na najlepszy Waszym zdaniem zespół. Wystarczy polubić zdjęcie kapeli, która najbardziej przypadła Wam do gustu.
To od opinii publiki zależeć będzie, kto zostanie zwycięzcą Letniego Festiwalu Rocka 2017. Najlepsza kapela zyska możliwość występu z gwiazdami na czwartej edycji ProRock Festiwal.
Zespół, który zajmie drugie miejsce w głosowaniu wystąpi natomiast na wielkim Koncercie Finałowym Letniego Festiwalu Rocka 2017 już 2 września. Podczas finału zagra gość specjalny – Farben Lehre, Załoga Andrzeja, a 11-lecie istnienia świętować będzie Mandat.
Bilety na Koncert Finałowy dostępne są w przedsprzedaży w cenie 30 zł, a w dniu imprezy w Klubie Relax (35 zł). Finał LFR 2017 – 2 września o godz. 18.

Najnowsze

To Top