Z miasta

Kontraruch rowerowy

Od kilku miesięcy trwają prace z Mieszkańcami naszego Miasta, związanymi przede wszystkim z ruchem Integracja Dróg Dla Rowerów odnośnie zwiększania bezpieczeństwa na drogach, w tym wprowadzania optymalnych rozwiązań dla poruszających się na rowerach.

W Jaworznie znacząco przybywa miłośników dwóch kółek, co widać przy okazji organizowanych przez Mieszkańców akcji nocnych przejazdów rowerowych, licznym uczestnictwie jaworznian w przeróżnych rajdach rowerowych, czy po prostu na drogach, które pełne są rowerzystów.
Przy okazji rozbudowy sieci dróg dla rowerów w mieście (powstająca Velostrada) rozważany i wprowadzany jest szereg rozwiązań, mających usprawnić ruch zarówno rowerowy jak i samochodowy. Analizowana jest także możliwość wprowadzenia w mieście kontraruchu rowerowego. Rozwiązanie takie funkcjonuje już na ul. Obrońców Poczty Gdańskiej czy na ul. Cmentarnej – już niedługo czekają nas kolejne wdrożenia w Centrum. Dzięki temu rowerzyści mogą jechać pod prąd na drogach jednokierunkowych.
MZDiM przygotowuje się właśnie do kontynuacji takiego rozwiązania w Centrum – działania rozpoczną się od ullic: Dwornickiego i Bulgi. Udogodnienia zmierzające do zwiększenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu wiązać się będą z lokalnym ograniczeniem parkowania, a także z ograniczeniem prędkości. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych wdrożeniach, apelując w tym miejscu o zwrócenie uwagi na nowe oznakowanie i zachowanie – jak zawsze na drogach – ostrożności.

Najnowsze

To Top