Z miasta

Sezon ogórkowy

Sezon ogórkowy powoli się kończy – pogoda zaczyna nam to pokazywać – choć jeszcze kilka dni temu wysokie temperatury dawały się mocno jaworznianom we znaki. Zaobserwować można było wzmożony ruch w miejscach wypoczynku – Zalew Sosina, Ośrodek Edukacji Geologicznej Geosfera, Dolina Żabnika. Tłoczno, szczególnie wieczorami, robi się także na jaworznickim Rynku.

Można tutaj obserwować wszystkie generacje, które wspólnie spędzają czas w pięknej, nowoczesnej ale jednocześnie zielonej przestrzeni. Wiele osób szuka w upalne dni sposobu na ochłodę, chłodniejszymi zaś ostatnio wieczorami na rozgrzanie się, w licznych lokalach znajdujących się w kamienicach okalających rynek ale także na stoiskach, które od pewnego czasu goszczą w tym miejscu. Sielanka. Błogość. Beztroska. Czas wydaje się tu płynąć zdecydowanie wolniej.
Nie powoduje to jednak senności w mieszczącej się tutaj siedzibie Jaworznickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Pracy jest sporo, bowiem wiele dzieje się i dziać się będzie w najbliższym czasie. Ciągle spływają wnioski o najem lokalu mieszkalnego w przebudowywanym pawilonie „Słoneczna” na Podwalu, gdzie powstaje wieżowiec z 49 mieszkaniami o powierzchni od 30,52 m2 do 69,11 m2, każde z przynależną komórką lokatorską oraz możliwością wynajęcia miejsca na parkingu wewnętrznym. W otoczeniu lokale usługowo-handlowe, od południa plac zabaw, od zachodu spokojniejsze miejsce do wypoczynku – Strefa Seniora. Doskonałe położenie, blisko centrum miasta, do tego kompleksowe zagospodarowanie całej przestrzeni sprawia, że jest to idealna lokalizacja dla tych nieco bardziej wygodnych, którzy cenią sobie udogodnienia miejskiego życia, lubią mieć wszystko na miejscu, pod ręką. Także samo Podwale nabierze dzięki rewitalizacji tego miejsca nowego blasku i świeżości. Powstanie kolejne piękne i atrakcyjne miejsce w naszym mieście – kto wie czy wśród okolicznych mieszkańców nie zaskarbi sobie sympatii podobnej do tej jaką cieszy się wśród jaworznian wspomniany już miejski rynek? Czas pokaże.
Zupełnie inną specyfikę ma budowane w okolicy Geosfery Osiedle Sfera. Dumnie prezentuje się tam już 9 kameralnych budynków o sześciu i jedenastu mieszkaniach budowanych w ramach I etapu realizacji Osiedla. Do końca bieżącego roku 84 lokale mieszkalne zostaną zasiedlone. Obecnie trwają prace wykończeniowe – to sami przyszli najemcy na wcześniejszym etapie inwestycji, kilka miesięcy po wyborze dla siebie mieszkań, wskazywali okładziny podłogowe i ścienne a także wzór drzwi wewnętrznych spośród przedstawionych przez spółkę propozycji. Przed nimi jeszcze wybór pieca ceramicznego do kuchni – komu jak wygodniej – czy ma być przeznaczony do zabudowy (oddzielnie piekarnik i płyta) czy być może jednak wolnostojący. W każdej łazience w dniu objęcia mieszkania najemcy zastaną także wykończoną łazienkę z pełną armaturą. Wszystko Jaworznickie TBS Sp. z o.o. gwarantuje w ramach wpłacanej partycypacji. Osiedle powstaje w malowniczej, rekreacyjnej części miasta, jednocześnie jednak również niedaleko ścisłego centrum. To opcja dla tych, którzy wolą więcej spokoju i cenią sobie kontakt z naturą.
Osoby, którym nie udało się uzyskać mieszkania w ramach pierwszego etapu bądź dopiero zaczynają się rozglądać za jakimś „M” dla siebie, mogą liczyć na nową ofertę spółki – w październiku rozpocznie się nabór wniosków dla II etapu, w ramach którego powstanie 90 mieszkań na najem, nieco wcześniej otwarta zostanie sprzedaż 23 lokali na własność. Będą to mieszkania o powierzchniach od 35,57 m2 do 67,48 m2. Odpowiadając na duże zainteresowanie inwestycją Jaworznickie TBS zorganizuje w połowie września dzień otwarty, podczas którego będzie okazja zobaczyć, jak wyglądają już wybudowane lokale oraz porozmawiać z pracownikami spółki.

Najnowsze

To Top