Z miasta

Dołącz do aktywnych jaworznianek

„Aktywne Jaworznianki” ma być w zamyśle inicjatorek cyklem spotkań, ale też grupą wsparcia dla jaworznickich kobiet. Tych, które chcą być aktywne w życiu zawodowym i chcą się rozwijać na różnych polach. Pierwsze spotkanie z cyklu odbędzie się 15 września w sali audytoryjnej Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Zapraszamy wszystkie Panie do dołączenia do grupy Aktywnych Jaworznianek.

– W naszym mieście wiele się dzieje. Organizowane są spotkania dla seniorów, dzieci, czytelników, artystów. Każdy z nas może znaleźć coś dla siebie, Jaworzno bardzo dba o to, abyśmy się nie nudzili. Jednak pomimo tak ogromnych starań, jednej rzeczy dotąd brakowało – spotkań dla młodych kobiet aktywnych zawodowo i biznesowo – zauważa Patrycja Kłósek, jedna z inicjatorek projektu. – Na co dzień kobiety stykają się z wieloma obowiązkami, muszą godzić rolę matki, żony i pracownika. Chcemy tworzyć dla nich grupę wsparcia, gdzie mogłyby rozwijać swoje pasje, swoją karierę zawodową i poznawać się nawzajem – dodaje.
„Aktywne Jaworznianki”, to cykl comiesięcznych spotkań dla kobiet pracujących zawodowo, prowadzących własny biznes, a które chcą się dalej rozwijać. Mile widziane będą także osoby bezrobotne, poszukujące pracy, a szczególnie chcące otworzyć własną działalność gospodarczą. Spotkania stanowić będą doskonałą okazję do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń.
– Będziemy mówić o tym jak stawiać pierwsze kroki w biznesie, jak budować markę osobistą, jak pozyskać środki unijne czy stworzyć dobrą stronę internetową firmy – zapowiada Karolina Boborowska, druga inicjatorka. – Będą także tematy typowo kobiece – moda, uroda oraz psychologia. Części nieoficjalne spotkań będą upływać nam na rozmowach przy kawie oraz dobrej muzyce. Szykujemy dla Pań wiele niespodzianek, Panów także zachęcamy do uczestnictwa.
Pomysłodawczyniami bezpłatnych spotkań „Aktywne Jaworznianki” są: Patrycja Kłósek – właścicielka firmy „Paleta Diet”, prowadząca centrum szkoleniowe dla dietetyków i centrum leczenia otyłości, psychodietetyk, dietetyk kliniczny i naukowiec oraz Karolina Boborowska – ekonomistka, bizneswoman od lat związana z firmą „Colway”. Obie Panie nie dość, że prowadzą działalność skierowaną głównie do kobiet, to chcą również zadbać o zaktywizowanie jaworznianek.
– Cykl spotkań „Aktywnych Jaworznianek” nie mógłby się odbyć, gdyby nie ogromna pomoc ze strony Pani Prezydent Moniki Bryl, która z wielkim zaangażowaniem podjęła się wesprzeć nasz pomysł i inicjatywę skierowaną do jaworznickich kobiet – podkreśla Patrycja Kłósek. – Bardzo dziękujemy za pomoc Urzędowi Miejskiemu w Jaworznie.
Pierwsze spotkanie „Aktywnych Jaworznianek” odbędzie się właśnie w sali audytoryjnej Urzędu Miejskiego 15 września, o godz. 17.30.
– Na pierwszym spotkaniu dowiemy się między innymi na czym polega skuteczny personal branding od dr Anny Nitkiewicz-Jankowskiej, specjalistki w dziedzinie budowania marki osobistej. Natomiast księgowa, właścicielka firmy BeSafe – Kinga Wosz – powie nam o tym jak odpowiednio prowadzić finanse firmy – zapowiada Karolina Boborowska. – Panel dla początkujących przedsiębiorców lub osób chcących otworzyć działalność gospodarczą także pojawi się w planie spotkania.
Zapraszamy.

Najnowsze

To Top