Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Byli partnerzy potrafią być prawdziwym wrzodem na… Zwłaszcza ci, mający cechy nieobliczalnego socjopaty. Potrafią zdemolować samochód byłej „ukochanej” lub nachodzić ją i grozić śmiercią. Takie objawy „miłości” rzadko trafiają na łamy kroniki policyjnej, bo kobiety czują się zwyczajnie zastraszone. Wbrew pozorom socjopaci stanowią stosunkowo duży odsetek społeczeństwa i istnieje spore prawdopodobieństwo, że trafisz na jednego z nich właśnie Ty – samotna kobieto, dziewczyno. Warto zatem nie dać sobie zamydlić oczu „czułymi słówkami”, lecz nauczyć się wychwytywać gadzie zachowania drapieżcy i uciąć kontakty zanim staniesz się ofiarą.

Poniedziałek, 4 września
W nocy policjanci zatrzymali 26-letniego jaworznianina, który znajdując się w stanie nietrzeźwym kierował samochodem honda i spowodował kolizję drogową na ulicy Grunwaldzkiej. Badanie kierowcy alkomatem wskazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Przed południem policjanci zostali powiadomieni o zniszczeniu zaparkowanego przy ulicy Grunwaldzkiej samochodu osobowego chrysler. Sprawca rozbił szyby, urwał lusterko i ostrym narzędziem porysował karoserię pojazdu. Funkcjonariusze ustalili, że pojazd uszkodził były partner 28-letniej kobiety. Powstałe straty zostały oszacowane na 2 tys. złotych.

Środa, 6 września
Nad ranem dyżurny policji został powiadomiony o włamaniu do kiosku „Ruchu” przy ulicy 3 Maja. Sprawca po pokonaniu zabezpieczeń wszedł do środka i skradł kilkaset paczek papierosów różnych marek. Suma strat w tym przypadku wynosi 9 tys. złotych.

Czwartek, 7 września
56-letnia kobieta zgłosiła, iż były chłopak jej córki wszczyna awantury i grozi jej pozbawieniem życia. Zgłaszająca obawia się o zdrowie córki. Sprawca uciekł przed przybyciem patrolu policji. Czynności w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Piątek, 8 września
Kilka minut po północy na ulicy Jaworznickiej policjanci prewencji zatrzymali 26-letniego mieszkańca Jaworzna, który jeździł seatem na podwójnym gazie. Przeprowadzone badanie trzeźwości kierowcy wskazało 1,6 promila alkoholu.

Po południu na ulicy Kolbego doszło do kolizji drogowej. 49-letni kierowca mitsubishi w trakcie nieprawidłowo wykonywanego manewru uderzył w bok autobusu. W trakcie rozmowy z 49-latkiem, policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie wskazało 2,8 promila alkoholu.

W godzinach wieczornych na ulicy Matejki, policjanci kryminalni zatrzymali 30-letniego jaworznianina, który kierował bez prawa jazdy samochodem opel. Policjanci ustalili, iż na koncie kierowcy znajduje się decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.

Sobota, 9 września
W środku nocy na ulicy Kościuszki policjanci zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej kierowcę samochodu opel. W trakcie kontroli okazało się, iż 20-letni jaworznianin pił wcześniej alkohol. Przeprowadzone badanie kierowcy wskazało ponad 0,5 promila.

Do komendy policji zgłosił się 21-letni jaworznianin i poinformował dyżurnego, iż został oszukany w trakcie zakupów internetowych. Pokrzywdzony na portalu „OLX.pl” zakupił konsolę do gier za kwotę 500 złotych, jednak towaru do tej chwili nie otrzymał. Zgłaszający wpłacił na konto Marka W. (Zakopane) kwotę 500 złotych i kontakt ze sprzedawcą się urwał. Czynności sprawdzające prowadzi jaworznicka policja.

Niedziela, 10 września
Policjanci z katowickiego Oddziału Prewencji Policji, którzy cyklicznie pełnią służbę na terenie Jaworzna, zatrzymali na ulicy Kalinowej 34-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie marihuanę. Młody mężczyzna trafił do aresztu, a narkotyki zostały zabezpieczone w policyjnym magazynie.

Najnowsze

To Top