Bez kategorii

„Niezwyciężeni” – bezkompromisowy film o polskiej historii

Kadr z filmu "Niezwyciężeni" (Instytut Pamięci Narodowej; http://www.niezwyciezeni.ipn.gov.pl/)

Instytut Pamięci Narodowej animowanym filmem „Niezwyciężeni” rozpoczyna międzynarodową akcję informacyjno-edukacyjną, która uświadomić ma odbiorcom zagranicznym rolę jaką odegrali Polacy w II wojnie światowej oraz po niej. Znakomita, bezkompromisowa produkcja ma być promowana przez wszystkie polskie ambasady, a twórcy liczą, iż film zyska olbrzymią popularność w mediach społecznościowych.

Zachęcamy wszystkich jaworznian do obejrzenia najnowszego filmu przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej, studio kreatywne Fish Ladder i firmę Juice. To pierwsza tego typu produkcja, która w krótkiej, lecz dobitnej formie przedstawia heroiczną walkę Polaków o wolność od 1939 do 1989 roku. Film ma być rozpowszechniany w polskich szkołach i kinach, a przede wszystkim stanowić element kampanii edukacyjnej na temat polskiej historii dla odbiorców zagranicznych. W anglojęzycznej wersji („The Unconquered”) narratorem jest Sean Bean – gwiazda światowego kina.
„To głos suwerennego państwa, które wystawiło do II wojny światowej czwartą co do wielkości armię, poniosło w niej największe ofiary i jako jedyne walczyło w tym konflikcie od pierwszego do ostatniego dnia” – podkreśla Adam Hlebowicz, zastępca dyrektora Biura Edukacji Narodowej IPN. „Bez polskiej perspektywy nie da się w pełni zrozumieć nie tylko przebiegu, ale również konsekwencji II wojny światowej” – dodawał.
Film „Niezwyciężeni” w sposób bezkompromisowy stwierdza to, co w zachodnich mediach od lat jest zakłamywane przez fałszywą poprawność polityczną i antypolską propagandę. „Niemcy masowo mordują ludność cywilną”, „w piekle niemieckich obozów tworzymy ruch oporu” – te cytaty z filmu zwalczają utarte w zachodnich mediach rozmywanie odpowiedzialności za II wojnę światową i jej zbrodnie (poprzez określenie „nazistowskie obozy zagłady”). „Ratujemy Żydów, choć grozi za to śmierć”, „To my pierwsi mówimy światu o Holokauście (…) nikt nas nie słucha” – kolejne odkłamywanie krzywdzącego stereotypu o polskim antysemityzmie. By wreszcie wprost nazwać układ jałtański z lutego 1945 zdradzeniem Polski przez sojuszników.
Premiera „Niezwyciężonych” nastąpiła 15 września nieprzypadkowo – dwa dni przed 78. rocznicą napaści Związku Sowieckiego na Polskę. Poza wersją polsko- i anglojęzyczną, przygotowywana jest również rosyjska wersja językowa filmu.
Obejrzyjcie „Niezwyciężonych” i polećcie swoim znajomym.
[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=M7MSG4Q-4as[/embedyt]
Źródło: IPNtvPL (kanał You Tube); Produkcja: IPN/Fish Ladder/Platige Image/Juice

Najnowsze

To Top