Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Trudno dociec, co kierowało sprawcą, który skradł citroena z podwórka mieszkańca Pieczysk. Zwłaszcza, że skradziony samochód odnaleziono w okolicy Góry Piasku i został zwrócony prawowitemu właścicielowi. Czy złodziej chciał jedynie przeprowadzić jazdę testową? Przede wszystkim, czy możemy mówić tu o złodzieju i kradzieży? Jedynie drobiazgowe dochodzenie może dać odpowiedź, czy doszło do kradzieży (kara od 3 m-cy do 5 lat pozbawienia wolności), zaboru pojazdu w celu krótkotrwałego użycia (kara 3 m-ce do 5 lat), czy może tylko samowolnego użycia rzeczy ruchomej (wykroczenie karane grzywną).

Poniedziałek, 11 września
W godzinach rannych do komendy zgłosił się 64-letni mężczyzna i powiadomił o kradzieży elektronarzędzi. Nieznany sprawca skradł z zaparkowanego przy ulicy Pożarowej samochodu dostawczego mercedes szlifierkę kątową, wkrętarkę oraz wiertarkę firmy Makita. Suma strat została oszacowana na 3,5 tys. złotych.

Policjanci prewencji zatrzymali 19-letniego jaworznianina, który wykorzystując nieuwagę 21-letniego mężczyzny, przywłaszczył pozostawiony w jednym z lokali w centrum miasta telefon komórkowy Lenovo wartości 600 złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wtorek, 12 września
78-letni jaworznianin poinformował dyżurnego jaworznickiej policji o kradzieży dokumentów samochodu oraz kluczyków. Policjanci wyjaśniają okoliczności, w jakich doszło do kradzieży dowodu rejestracyjnego i kluczyków do samochodu osobowego peugeot. Czynności trwają.

Środa, 13 września
Mieszkaniec Sosnowca zgłosił, iż nieznany sprawca uszkodził jego zaparkowany przy ulicy Chopina samochód hyundai. Sprawca przy pomocy ostrego narzędzia porysował kilka elementów karoserii pojazdu. Straty w tym przypadku zostały określone na ponad 5 tys. złotych.

Czwartek, 14 września
Do komendy policji został przywieziony z izby wytrzeźwień mężczyzna, który chciał popełnić samobójstwo. Policjanci w trakcie czynności z zatrzymanym podjęli decyzję o powiadomieniu pogotowia ratunkowego, które to następnie przetransportowało mężczyznę do szpitala w Sosnowcu. W międzyczasie 34-letnia żona zatrzymanego powiadomiła dyżurnego policji, iż jej mąż znęca się nad nią psychicznie i fizycznie.

Piątek, 15 września
30-letnia mieszkanka Jaworzna zawiadomiła, że nieznany sprawca na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Moniuszki, skradł jej torebkę z dokumentami oraz telefonem komórkowym marki Lenovo. Pokrzywdzona straty określiła na 2 tys. złotych.

Sobota, 16 września
Nad ranem dyżurny policji został powiadomiony przez 32-letniego mieszkańca Pieczysk, iż z jego posesji skradziony został samochód marki Citroen Berlingo. Podjęte przez mundurowych czynności doprowadziły po pewnym czasie do odnalezienia samochodu w rejonie Góry Piasku. Odzyskany pojazd trafił w ręce swojego właściciela. Postępowanie w tej sprawie prowadzi jaworznicka „dochodzeniówka”.

Wieczorem w Szczakowej policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, 19-letniego jaworznianina i 36-letniego mieszkańca Jastrzębia Zdroju, którzy na ulicy Kolejarzy pobili 15-latka. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KMP w Jaworznie.

Najnowsze

To Top