Z miasta

Ćwierć tysiąca na SFERZE

Blisko ćwierć tysiąca osób obejrzało z bliska największą inwestycję mieszkaniową w naszym mieście – Osiedle SFERA. W dniach od 15 do 16 września, w pobliżu GEOSFERY miały miejsce DNI OTWARTE NA SFERZE, w trakcie których zainteresowani mogli zwiedzić wszystkie, realizowane obecnie typy mieszkań – jedno, dwu i trzypokojowych.

„Zainteresowanie tym przedsięwzięciem było tak duże, że średnio co 2 minuty na teren budowy przybywała nowa osoba” – relacjonuje Janusz Łach Prezes zarządu JTBS. Obecnie, choć Jaworznickie TBS realizuje w inwestycji SFERA I etap z 84 mieszkaniami na wynajem to rozpoczęło także budowę II etapu z 90 kolejnymi lokalami na wynajem oraz trzech budynków „na własność” z 23 mieszkaniami.
Już dziś wiemy, że ceny własnościowych „M” będą plasowały się w przedziale od ok. 3.400 zł do 3.650 zł/m2. W przypadku lokali czynszowych – uczestnicy „dni otwartych” mogli naocznie przekonać się , że mieszkania te są wykonane w systemie pod klucz – w wielu z odwiedzanych „M” ułożone już były płytki podłogowe i ścienne, wg wyboru przyszłego lokatora, a także panele podłogowe.
Jak informuje JTBS – jeszcze przed odbiorem kluczy w ramach I etapu – przyszli najemcy będą wybierać czy w kuchni chcą mieć płytę ceramiczną wolnostojącą czy zestaw do zabudowy składający się z płyty ceramicznej i piekarnika. Jedno jest pewne: już wkrótce spółka ogłosi terminy rozpoczęcia naboru wniosków na nowe „M” w etapie na wynajem oraz własność. Oznacza to, że zainteresowani powinni na bieżąco śledzić stronę www.jtbs.jaw.pl oraz profil spółki na Facebooku, gdyż właśnie tam na przełomie września i października pojawią się szczegółowe informacje na ten temat.
Docelowo Osiedle Sfera będzie składało się z 42 budynków, w których znajdzie się 400 mieszkań. Całość uzupełni kompletna infrastruktura drogowo-parkingowa z ponad 800 miejscami parkingowymi. Jednym z istotnych elementów zagospodarowania terenu ma być plac zabaw, który będzie realizowany już w ramach II etapu tej inwestycji.

Najnowsze

To Top