Bezpieczeństwo

Kronika policyjna

Konopie pięknie obrodziły tego lata – zwłaszcza na Chropaczówce. Wyjątkowo korzystny mikroklimat Długoszyna, niczym w górach Hindukuszu, sprawił że rośliny dały obfite plony na działce budowlanej. Ale gdy nadszedł czas zbiorów, pojawili się „żniwiarze” w mundurach i zarekwirowali donice. Teraz poszukują zdolnego rolnika, który włożył tyle energii w dbanie o uprawy. Niektórzy powiadają, że w Jaworznie rolnictwo upadło, a tymczasem czai się tu taki potencjał.

Wtorek, 19 września
W godzinach rannych policjanci kryminalni zabezpieczyli kilka doniczek z sadzonkami konopi indyjskich (marihuana) na terenie działki budowlanej przy ulicy Chropaczówka. Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za nielegalną uprawę narkotyku. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wieczorem do komendy policji zgłosiła się 38-letnia jaworznianka i poinformowała dyżurnego, że znana jej kobieta, pobiła ją oraz grozi jej pozbawieniem życia. Zgłaszająca obawia się spełnienia tych gróźb. Czynności sprawdzające w tej sprawie prowadzi jaworznicka „dochodzeniówka”.

Środa, 20 września
Policjanci drogówki na ulicy Jana Pawła zatrzymali do kontroli drogowej samochód mercedes, którym kierował 58-letni jaworznianin. Podczas sprawdzania wymaganych dokumentów okazało się, że kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W godzinach wieczornych policyjni wywiadowcy zatrzymali na ulicy Olszewskiego 19-latka z Jaworzna, który posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany. Sprawą zajął się Wydział Kryminalny – policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Czwartek, 21 września
Mieszkanka Jaworzna zgłosiła, iż w sklepie „Media-TFP.pl” zakupiła drukarkę komputerową, przelewając na wskazane konto ponad 400 złotych, jednak towaru nie otrzymała.
Również 19-letni mężczyzna skorzystał z w/w sklepu. 1.600 złotych to suma za jaką kupił monitor do komputera. Po wysłaniu pieniędzy kontakt ze sprzedawcą się urwał. Czynności sprawdzające w tych sprawach prowadzi KMP w Jaworznie.

Sobota, 23 września
Policjanci kryminalni zatrzymali 58-letniego mieszkańca Jaworzna, który skradł swojej matce pieniądze. 85-letnia kobieta straty oszacowała na blisko 1.400 złotych. Postępowanie prowadzi KMP w Jaworznie.

Wieczorem na ulicy Korczyńskiego patrol policji zatrzymał 16-latka, który posiadał przy sobie amfetaminę. W trakcie dalszych czynności policjanci przeszukali mieszkanie nastolatka, gdzie również znaleźli narkotyki. Sprawa jest rozwojowa. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Policjanci drogówki wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego, zatrzymali na ulicy Baranowskiego dostawczego volkswagena do kontroli drogowej. W czasie kontroli mundurowi wyczuli od 58-letniego kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wskazało kierowcy 0,30 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Niedziela, 24 września
31-letni mieszkaniec ulicy Grunwaldzkiej zawiadomił, że nieznany sprawca skradł jego rower marki Kross Siberian. Straty w tym przypadku zostały określone na 1.500 złotych.

Najnowsze

To Top