Z miasta

Modernizacja stadionu „Victorii” z dotacją

fot. Beemwej – wiki

Doskonałymi wiadomościami podzielił się z nami w poniedziałek (25 września) jaworznicki poseł PiS Dariusz Starzycki. Minister Sportu i Turystyki przyznał ponad 1,5 mln zł dofinansowania na przebudowę Stadionu Miejskiego przy ul. Krakowskiej i stworzenie tu centrum treningowego.

Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie oceniło wniosek gminy o dofinansowanie modernizacji stadionu „Victorii”. Jaworzno otrzyma na ten cel ponad 1,5 mln zł. To już kolejna dotacja z ministerstwa w ostatnim czasie, która posłuży rozwojowi infrastruktury sportowej w naszym mieście. W lipcu miasto otrzymało ponad 600 tys. zł na remonty boisk przy I Liceum Ogólnokształcącym oraz Szkole Podstawowej nr 22 w Jeleniu.

Przypomnijmy, iż projekt modernizacji Stadionu Miejskiego zakłada budowę w północnej części obszaru zajmowanego przez kompleks „Victorii”, pełnowymiarowego boiska piłkarskiego ze sztuczną trawą (z możliwością wydzielenia dwóch mniejszych boisk treningowych) wraz z infrastrukturą treningową oraz dwoma kortami do tenisa.

Nowe boisko ma w założeniu służyć celom treningowym oraz rozgrywaniu turniejów piłkarskich. Jego niewątpliwą zaletą będzie nawierzchnia z trawy syntetycznej, która umożliwi prowadzenie treningów także w okresie zimowym (sztuczna trawa zachowuje swe właściwości także w niskich temperaturach, wystarczy powierzchnię odśnieżyć i przesypać specjalistycznym granulatem). Cały kompleks treningowy ma zyskać sztuczne oświetlenie, pozwalając tym samym na prowadzenie zajęć także po zapadnięciu zmroku (ważne w okresie jesienno-zimowym, gdy zmierzch zapada stosunkowo wcześnie).

W wyniku rozstrzygnięcia przetargowego, które nastąpiło 26 lipca, koszt modernizacji wyniesie 3,97 mln zł. Od poniedziałku wiemy, iż 1,5 mln zł pokryje dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Najnowsze

To Top